2018-08-25 18:35:00

Sparingi: Orlen Wisła pokonała Azoty i zwyciężyła turniej w Puławach

Zakończył się turniej o Puchar Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY z okazji 15-lecia KS Azoty-Puławy. W meczu o trzecie miejsce Gwardia uległa wicemistrzom Ukrainy różnicą jednej bramki, a w finale Orlen Wisła pokonała gospodarzy 25:22.

W meczu o miejsce na podium Gwardia zagrała z ZTR-em Zaporoże. Po pierwszej połowie opolanie prowadzili 11:9, ale podopieczni Rafała Kuptela nie zdołali utrzymać wypracowanej przewagi. Słabszy fragment spowodował odrobienie strat przez rywala. Wicemistrzowie Ukrainy szli za ciosem i w kolejnych minutach wygrywali już 21:16.

W końcówce pojedynku nie brakowało emocji. Gwardia zniwelowała różnicę i znów wyszła na prowadzenie, ale w ostatnich sekundach bramkę zdobyli rywale i wygrali cały mecz 27:26. Najwięcej oczek dla Gwardii zdobył Patryk Mauer (7 trafień).

W finale Azoty zmierzyły się z Orlen Wisłą. Początek spotkania należał do "Nafciarzy", którzy prowadzili 3:0. Puławianie jednak nie odpuszczali i gonili rywala, co ostateczne udało się w 35. minucie, kiedy tablica wyników pokazywała remis 13:13.

Obie drużyny ćwiczyły jeszcze różne ustawienia taktyczne stąd wiele błędów. Azoty nie dały rady w końcówce, w której bezpieczną przewagę znów wypracowali wicemistrzowie Polski. Dobry występ zanotował Dan-Emil Racotea, który był najlepszym strzelcem swojego zespołu i meczu (5 bramek). Finałowy pojedynek zakończył się wynikiem 22:25 na korzyść płocczan, którzy triumfowali w całym turnieju.