2018-08-22 12:50:00

Sparingi: Dwa zwycięstwa ZTR-u Zaporoże nad SPR Stalą Mielec

SPR Stal Mielec w ramach sparingów dwukrotnie zmierzyła się z ZTR-em Zaporoże. Ukraińska ekipa często występuje przeciwko polskiemu klubowi, spotkania takie są zatem niemalże tradycją. W obu meczach zdecydowanie lepszymi byli zawodnicy z Zaporoża, którzy pokonali mielczan 36:30 i 33:20.

Pierwsze starcie, pomimo wysokiej wygranej zaporożan, można uznać za zacięte. Polska ekipa od początku postawiła się przeciwnikom i nie pozwalała im na szybkie wypracowanie sobie przewagi. Przez pierwsze minuty wynik utrzymywał się w granicach remisu, potem goście zbudowali sobie kilkubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że zaporożanie mają to spotkanie pod kontrolą, jednak podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja zniwelowali różnicę dzielącą oba zespoły. Pierwsza część zakończyła się minimalnym prowadzeniem ZTR-u 14:13.

Druga połowa nadal toczyła się w tak zaciętym rytmie, jak końcówka pierwszej. Żadna z drużyn nie odpuszczała i nie pozwalała drugiej na zbytnie oddalenie się wynikiem. Jednak częściej to Ukraińcy byli krok bliżej zwycięstwa. Przełom nastąpił w 53. minucie, kiedy to po raz ostatni kibice mogli zobaczyć prowadzenie polskiej ekipy. Końcówka sparingu ukazała niemoc mielczan, którzy przegrali ten fragment gry 1:8. Zaporożanie spokojnie zbudowali przewagę i pokonali rywali 36:30.

Wtorkowy sparing miał podobny przebieg. Pierwsza odsłona wyglądała korzystnie ze strony Stali Mielec, która znów wykazywała się walką i często wychodziła na prowadzenie. Zmieniło się to na kilka minut przed przerwą, kiedy to ZTR zdobył kilka bramek, nie uzyskując odpowiedzi i zbudował sobie bezpieczną różnicę (14:10).

Po powrocie na parkiet mielczanie próbowali dogonić rywali, jednak zdarzały im się przestoje, które zdecydowanie uniemożliwiały im powrót do boju o zwycięstwo. Końcówka spotkania znów padła łupem gości, którzy wypracowali sobie przewagę aż 13 bramek. Zespół Lipki i Sondeja przegrał 20:33.

Pierwszy sparing: SPR Stal Mielec - ZTR Zaporoże 30:36 (13:14)

Drugi sparing: SPR Stal Mielec - ZTR Zaporoże 20:33 (10:14)