2018-08-19 19:00:00

Szczypiorno Cup: Ambitna postawa Motoru Zaporoże w finale. Cały turniej jednak wygrywa PGE VIVE!

Rywalizacja Szczypiorno Cup 2018 dobiegła końca! W finale emocji nie brakowało. Mistrzowie Ukrainy ambitnie walczyli cały mecz, ale ostatecznie musieli uznać wyższość PGE VIVE Kielce.

W finale turnieju PGE VIVE zmierzyło się z mistrzami Ukrainy. W pierwszej części meczu Motor Zaporoże twardo grał w defensywie i sprawił problemy kielczanom. Skoncentrowani zawodnicy Patryka Rombla wyszli na prowadzenie 7:5 i to "żółto-biało-niebiescy" musieli gonić wynik. Po kwadransie zaciętego spotkania tablica wyników pokazywała remis 9:9.

PGE VIVE uspokoiło swoją grę i pod koniec pierwszej połowy budowało już swoją przewagę. Dobre obrona i przechwyt piłki pozwolił na wyjście z kontratakami. Krzysztof Lijewski dał prowadzanie kielczanom 17:16, a rywale nie mogli skonstruować skutecznego ataku. Po trzydziestu minutach kielczanie wygrywali 20:17.

W drugiej połowie meczu Motor Zaporoże próbował odrabiać stratę, zbliżył się do PGE VIVE na dwie bramki. Kielczanie jednak do końca spotkania kontrolowali przebieg meczu. Dziesięć minut przed zakończeniem starcia mistrzowie Polski prowadzili 32:29. Podopieczni Patryka Rombla walczyli do samego końca, ale ostatecznie górą byli zawodnicy z województwa świętokrzyskiego.

PGE VIVE Kielce zwyciężyło cały turniej, na drugie miejsce zajął Motor Zaporoże, a na trzecim Orlen Wisła Płock.