2018-08-19 17:05:00

Szczypiorno Cup: Zacięty mecz o miejsce na podium turnieju! Orlen Wisła lepsza od zabrzan o jedną bramkę

O miejsce na podium turnieju Szczypiorno Cup rywalizowali zawodnicy Orlen Wisły i NMC Górnika. Zabrzanie nie utrzymali przewagi z pierwszej połowie i ostatecznie po zaciętym meczu różnicą jednej bramki wygrali wicemistrzowie Polski.

W meczu o trzecie miejsce Orlen Wisła zmierzyła się z NMC Górnikiem. Od pierwszych minut spotkania po obu stronach parkietu bardzo dobrze funkcjonowała defensywa, do tego obrony dokładali bramkarze. Zabrzanie nie dawali rywalowi zbudować bezpiecznej przewagi. Po kolejnym trafieniu Aleksandr Bushkou doprowadził do remisu 4:4.

Coraz pewniej na boisku grali podopieczni Ratislava Trtika, co przełożyło się na wyjście na prowadzenie. Na wynik 8:5 dla NMC Górnika zareagował trener płocczan Xavier Sabate, prosząc o czas. Jednak chwila przerwy nie zmieniła wiele w grze wicemistrzów Polski, którzy nie zdołali już odrobić straty i do szatni schodzili, przegrywając 14:17.

Po zmianie stron Orlen Wisła szybko zniwelowała różnicę bramową i gra odbywała się na zasadzie "cios za cios". W końcowej części meczu drużyna z Zabrza popełniła kilka błędów i w 54. minucie płocczanie wygrywali 25:23. NMC Górnik walczył do samego końca i dwie minuty przed zakończeniem tablica wyników pokazywała remis 24:24. Po zaciętym pojedynku ze zwycięstwa i miejsca na podium mogli cieszyć się wicemistrzowie Polski.