2018-08-19 13:55:00

Sparingi: Wygrana Gwardii i remis w dwumeczu z wicemistrzami Ukrainy

Za opolanami dwa mecze kontrolne z ukraińskim - ZTR Zaporoże. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 34:29 dla Gwardii, a drugi remisem 27:27.

Pierwszy mecz podopieczni Rafała Kuptela zagrali na wyjeździe w Niemodlinie. W składzie Gwardii brakowało Adama Malchera, który zmaga się z urazem pleców.

Na początku opolanie mieli problemy ze skutecznością, ale szybko odrobili straty do rywala i zaczęli budować swoje prowadzenie. Na parkiecie bardzo dobrze radził sobie nowy zawodnik Gwardii – Wiktor Kawka. Wicemistrzowie Ukrainy próbowali jeszcze zniwelować różnicę, ale ich ostra gra przekładała się na wiele dwuminutowych kar i ostatecznie przegrali 34:29.

Rewanżowe spotkanie rozegrano już w Opolu. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany i po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała remis 13:13. W bramce Gwardii Mateusz Zembrzycki zanotował kilka dobrych obron. Żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi i cały mecz zakończył się wynikiem 27:27.