2018-08-19 07:50:00

Sparingi: Spójnia pokonała Wybrzeże i wygrała Memoriał Leona Walleranda

Zwycięzcami VII Memoriału Leona Walleranda została Spójnia Gdynia, która obroniła tytuł. Na podium stanął także białoruski - HC Gomel.

W meczu o trzecie miejsce szczecinie zmierzyli się z HC Gomel. Podopieczni Piotra Freleka mieli ogromne problemy z przebiciem się przez mocno postawioną defensywę rywali, co skutkowało przegraniem pierwszej połowy aż 9:14. Tak jak było podczas pierwszego dnia turnieju Pogoń przebudziła się w drugiej części spotkania. Znów szybko rzucili za odrabianiem strat, co udało się na dwie minuty przed końcem. Po nerwowych ostatnich minutach spotkania ze zwycięstwa i miejsca na podium mógł cieszyć się HC Gomel.

W finale memoriału tak jak w ubiegłym roku gospodarze zmierzyli się ze Spójnią Gdynia. Od początku mecz był zacięty i po trzydziestu minutach prowadzili goście różnicą dwóch oczek. Wybrzeże dobrze rozpoczęło drugą połowę. Szybko zdobyło bramki, a po trzech trafieniach Wojciecha Prymlewicza wyrównało wynik. W końcowej części spotkania Spójnia zdobyła cztery bramki z rzędu i osiągnęła już bezpieczną przewagę. Podopieczni Dawida Nilssona wygrali i triumfowali w całym turnieju.