2018-08-18 07:32:00

Sparingi: Szósty mecz kontrolny Piotrkowianina i szóste zwycięstwo

Za Piotrkowianinem kolejny mecz kontrolny. Spotkanie z zespołem z I ligi było bardzo wyrównane, ale ostatecznie gospodarze wygrali różnicą jednego trafienia.

Trener Dmytro Zinchuk może być zadowolony z przeprowadzonego okresu przygotowawczego i gier kontrolnych swojego zespołu. Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego zagrali do tej pory sześć sparingów, w których odnieśli zwycięstwa. Przed nowym sezonem Piotrkowianin będzie miał jeszcze jeden sprawdzian formy – 24 sierpnia zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Zanim ostatni sparing w piątek (17 sierpnia) Piotrkowianin zagrał mecz kontrolny z Olimpia Piekary Śląskie. Drużyna rywalizująca w I lidze postawiła trudne warunki na parkiecie. W bramce gości bardzo dobrze radził sobie Paweł Zemelka, który stworzył wiele problemów gospodarzom przy zdobywaniu bramek. Dobra gra w defensywie, która przekładała się na szybkie i skuteczne kontrataki dała gościom prowadzenie po pierwszej połowie 16:12.

Drugą część spotkania dobrze zaczęli przyjezdni, którzy powiększali swoje prowadzenie i już 36. minucie wygrywali 19:13. Piotrkowianin jednak konsekwentnie odrabiał straty do samego końca. Ostatecznie ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze, wygrywając 27:26.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Olimpia Piekary Śląskie 27:26 (12:16)

Piotrkowianin: Schodowski, Pyrka, Procho - Surosz 2, Iskra 5, Szopa 3/1, Nastaj 6/1, Tórz 2, Mróz 3, Mastalerz 2, Andreou 2, Pożarek 1, Swat 1

źródło: .piotrkowianin.pl