2018-08-17 20:39:00
Redakcja

Wyrównana tylko pierwsza połowa. Wysoka porażka Polaków z Izraelem

Polacy nadal nie wygrali ani jednego spotkania na Mistrzostwach Europy do lat 18. W szóstym meczu na turnieju reprezentanci  Izraela wygrali z naszymi juniorami 30:20.

Od pierwszych minut meczu gra była zacięta. Izrael wyszedł na dwie bramki przewagi, ale Polacy odrobili straty. Kilka dobrych interwencji zanotował Miłosz Wałach, a po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała remis 12:12.

Po zmianie stron Izrael wyszedł na prowadzenie i systematycznie powiększał swoja przewagę. Gra Polaków całkowicie się posypała i podopieczni Piotra Obrusiewicza nie byli w stanie odmienić losów spotkania. Nasz reprezentacja przegrała różnicą dziesięciu trafień.

Jak skomentował porażkę trener Polaków? - W pierwszej połowie był to bardzo wyrównany mecz, byliśmy na prowadzeniu. Coś się zawaliło w drugiej połowie. Kilka chwil po przerwie przegraliśmy. W drugiej połowie przestraszyliśmy się, nie walczyliśmy. Strzeliliśmy niewielką liczbę bramek i nasza obrona była zła, więc wszystko to doprowadziło do zwycięstwa Izraela.

Izrael – Polska 30:20 (12:12)

Polska: Wałach, Borucki – Jakubowski, Kowalski, Baliga, Stępień, Działakiewicz 2, Kozycz 3, Olejniczak 2, Dadej 1, Paterek, Jędraszczyk 1, Czarnecki 3, Styrcz 6, Ścisłowicz 2, Stefani

wypowiedź: m18euro2018.com