2018-08-15 22:30:00

"Biało-czerwoni" nadal bez wygranej na turnieju. Pewne zwycięstwo Węgrów

"Biało-czerwoni" zanotowali piątą porażkę na Mistrzostwach Europy do lat 18. Węgrzy od samego początku prowadzili i wygrali spotkanie różnicą dziesięciu bramek.

Polacy fatalnie rozpoczęli spotkanie, od pierwszych minut grę dyktowali Węgrzy. "Biało-czerwoni" pierwszą bramkę rzucili dopiero w 6. minucie. Rywale skupili się na budowaniu przewagi, a nasza reprezentacja musiała odrabiać coraz większą stratę. Po dziesięciu minutach podopieczni Piotra Obrusiewicza przegrywali 7:3, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:16 na korzyść Węgrów.

Przerwa nic nie zmieniła w grze Polaków. Do samego końca meczu na parkiecie dominowali przeciwnicy. Nasi reprezentanci nie wygrali jeszcze ani jednego meczu na turnieju i teraz pozostaje im rywalizacja o miejsca 13 - 16.

- Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, ale niestety. Nasz plan gry zawalił się po kilku meczach i chłopcy nie wierzyli, że mogą stanąć przeciwko kolejnym przeciwnikom. Uważam, że kolejne mecze będą dla nas lepsze, ponieważ Polska jest w stanie grać na najwyższym poziomie - powiedział asystent trenera Polski, Piotr Smolarczyk

Polska – Węgry 20:30 (9:16)

Polska: Wałach, Borucki – Jakubowski 1, Kowalski 1, Baliga, Stępień, Działakiewicz, Kozycz 2, Olejniczak 1, Dadej 1, Paterek 1, Jędraszczyk 6, Czarnecki, Styrcz 7, Ścisłowicz, Stefani

wypowiedź: m18euro2018.com