2018-08-12 18:20:00

Sparingi: Zagłębie pokonało zespół z Legnicy. "Musimy stale grać na jednym wysokim poziomie"

Zawodnicy Zagłębia sprawdzili swoją formę w meczu kontrolnym z Siódemką Miedź Legnica. Lubinianie wygrali sparing 27:24.

Lubinianie rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem podopieczni Bartłomieja Jaszki zmierzyli się z drużyną z Legnicy. Drużyna grająca w I lidze dobrze zaprezentowała się na parkiecie. W początkowych minutach oba zespoły narzuciły szybkie tempo gry. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się Jakub Skrzyniarz, dzięki jego interwencjom po pierwszej połowie Zagłębie zbudowało trzy bramki przewagi.

Po zmianie stron spadła skuteczność zawodników, ale mecz do końca był pod kontrolą lubinian. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Maciej Tokaj (8 bramek), dla którego będzie to pierwszy sezon w barwach "Miedziowych".

Jak komentuje sparing najskuteczniejszy zawodnik meczu? – Wydaje mi się, że przebieg tego spotkania wyglądał tak, jak powinien. Jesteśmy jednak zespołem, który gra w najwyższej klasie rozgrywkowej i oczywiście, Legnica ma zawodników, którzy mają potencjał, ale musimy stale grać na jednym wysokim poziomie. Nasza gra to do tej pory nieco sinusoida. Mamy momenty dobrej gry, ale i przydarzają się słabsze chwile. Bramkarze rozegrali bardzo dobre zawody, a w szybkim ataku graliśmy także dobrze. Wszystko jeszcze przed nami – mówi Maciej Tokaj.

Zagłębie Lubin – Siódemka Miedź Legnica 27:24 (17:13)

Zagłębie Lubin: Patryk Małecki, Jakub Skrzyniarz – Michał Stankiewicz 1, Łukasz Kużdeba, Maciej Tokaj 8, Przemysław Mrozowicz 2, Krzysztof Pawlaczyk 2, Stanisław Gębala 1, Mikołaj Szymyślik, Marcel Sroczyk 1, Jakub Dziubiński, Tomasz Pietruszko 2, Marek Marciniak 1, Mikołaj Kupiec 1, Paweł Dudkowski 2, Dawid Dawidzik 6.

Siódemka Miedź Legnica: Łukasz Mazur, Adrian Stachurski – Kacper Bogudziński 3, Kacper Majewski 2, Piotr Piróg 2, Mateusz Płaczek 5, Bartosz Skiba, Michał Przybylak 2, Patryk Gregułowski 2, Kamil Mosiołek 3, Mateusz Drozdalski 3, Kacper Cegłowski 1, Szymon Światłowski 1.

źródło: zaglebie.lubin.pl.