2018-08-12 15:50:00

Sparingi: Pogoń pewnie wygrała z Chrobrym i triumfowała w całym turnieju

Memoriał  Ryszarda Matuszaka dobiegł końca. W finale zmierzyli się zespoły z PGNiG Superligi – Chrobry Głogów i Pogoń Szczecin. Lepsi o osiem bramek byli podopieczni Piotr Freleka, którzy triumfowali w całym turnieju. Trzecie miejsce zajęli kwidzynianie po pokonaniu HBC Jicin.

Kwidzynianie dobrze rozpoczęli mecz o trzecie miejsce. W 6. minucie prowadzili 3:0, ale później rywale szybko odrobili straty i rozpoczęli budowanie przewagi. MMTS także nie odpuszczał i gonił przeciwka. Trzydzieści minut było bardzo wyrównane i tablica wyników pokazywała remis (10:10).

Drugą część starcia znów lepiej rozpoczął zespół z Polski, ale w 46. minucie losy spotkania odwróciły się i na prowadzenie wyszedł HBC Jicin. Kwidzynianie zanotowali serię osiemu bramek i wygrywali już 25:18. Drużyna Tomasza Strząbały zwyciężyła 26:19 i zajęła trzecie miejsce.

W finale gospodarze zmierzyli się z Pogonią. Cała pierwsza połowa była zacięta, ale lepsi o dwie bramki byli głowianie. W drugiej części nagle gra Chrobrego całkowicie się zacięła, a szczecinianie kontrolowali przebieg meczu do samego końca. Ostatecznie Pogoń pewnie pokonała ekipę Jarosława Cieślikowskiego i triumfowała w całym turnieju.

HBC Jicin - MMTS Kwidzyn 19:26 (10:10)

Chrobry Głogów - Pogoń Szczecin 20:28 (15:13)