2018-08-11 06:55:00

Sparingi: Podczas turnieju w Głogowie gospodarze pokonali MMTS, a Pogoń drużynę z Czech

Trzy drużyny z PGNiG Superligi i jedna ekipa z zza granicy sprawdzają swoją formę przed startem nowego sezonu w Memoriale Ryszarda Matuszaka w Głogowie. W finale turnieju Chrobry zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Pierwszego dnia turnieju Chrobry zmierzył się  z MMTS-em. Dla kwidzynian był to pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca – Tomasza Strząbały. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i po trzydziestu minutach goście mieli tylko dwie bramki straty.

Taki przebieg nie zapowiadał dominacji w drugiej części meczu przez podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego. Dobrze funkcjonowała defensywa Chrobrego, przez którą nie mogli przebić się rywale i ostatecznie gospodarze wygrali 23:17. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był nowy zawodnik głogowian Stanisław Makowiejew (6 bramek).

W drugim meczu Pogoń zagrała z czeskim HBC Jicin. Walki na parkiecie nie brakowało, ale ze zwycięstwa mogą cieszyć się szczecinianie, którzy awansowali do finału memoriału. Najwięcej bramek dla ekipy Piotra Freleka zdobył Paweł Krupa (7 bramek).