Poważne problemy w Bośni i Hercegowinie! EHF wysłała ostrzeżenie do federacji

Autor: Ewa Basak, 09-08-2018, 11:00

Co dalej z piłką ręczną w Bośni i Hercegowinie? Sytuacja jest poważana, bo federacja ma wiele problemów, są długi i związek otrzymał ostrzeżenie od EHF.

W Bośni i Hercegowinie panuje wielki bałagan w funkcjonowaniu federacji zajmującej się tą dyscypliną. Organizacja, która prowadziła piłkę ręczną od 1944 roku nie była legalna z czym wiąże się wysoki dług, który wynosi około 2 mln Euro.

REKLAMA

Od 2017 roku działa nowa organizacja stworzona przez Republikę Serbską i Federację Bośni i Hercegowiny, jednak nadal nie rozwiązano problemów, gdyż federacja nie otrzymała od państwa numeru identyfikacji podatkowej.  

Dochody finansowe zostały zablokowane do czasu, gdy poprzednie zaległości nie zostaną uregulowane. Jak podaje portal "handball-planet.com" Europejska Federacja Piki Ręcznej postanowiła, że jeśli sytuacja nie uleganie zmianie do 20 sierpnia zostaną wyciągnięte konsekwencje. 

Jeśli nic się nie zmieni federacja bośniacka zostanie zawieszona, a reprezentacja nie wystąpi w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020. Przypomnijmy, że trafili do grupy z Finlandią, Białorusią i Czechami. 

W najbliższych dniach kwestią zajmie się Zgromadzenie Ogólne. 

źródło : handball-planet.com

REKLAMA

Dodaj komentarz