2018-08-09 09:00:00
Roksana Góra

Sparingi: Niełatwe zwycięstwo NMC Górnika. SKP Frydek-Mistek pokonany

Zabrzanie po raz kolejny wybrali się do Czech, aby zmierzyć się w spotkaniu towarzyskim z ekipą SKP Frydek-Mistek. Śląska drużyna pokonała rywali 31:26, choć wygrana nie przyszła im łatwo.

NMC Górnik Zabrze w ciągu ostatnich tygodni wiele razy mierzył się z czeskimi zespołami, z większości starć wychodził zwycięsko. Tak stało się i tym razem. "Trójkolorowi" nie od razu pokazali swoje możliwości. Pierwsza połowa przepełniona była stratami i nieskutecznymi rzutami, nawet z dobrze wypracowanych pozycji. Trener Rastislav Trtik dał szansę gry prawie każdemu ze swoich podopiecznych. Wyjątkiem był jedynie młody rozgrywający - Michał Walczak. Popełniane błędy i niewykorzystane sytuacje mściły się na zawodnikach Górnika, którzy schodzili na przerwę przy wyniku 13:12 na korzyść Czechów.

Sposób gry polskiej ekipy zmienił się praktycznie natychmiast po rozpoczęciu drugiej części meczu. Zabrzanie szybko zniwelowali straty i zaczęli sukcesywnie powiększać przewagę. Wtedy zawodnicy Trtika byli już pewni wygranej i kontrolowali przebieg sparingu, ostatecznie zwyciężając 31:26.

Kolejnymi rywalami "Trójkolorowych" będą gracze ZTR-u Zaporoże. Do Zabrza przyjedzie między innymi były zawodnik PGE Vive Kielce - Mateusz Kus. Zabrzanie zmierzą się z ukraińską drużyną dwukrotnie.

SKP Frydek-Mistek - NMC Górnik Zabrze 26:31 (13:12)

źródło: handballzabrze.pl