Najlepsze transfery Ligi Mistrzów. Wysoko zawodnik PGE VIVE Kielce

Autor: Ewa Basak, 05-08-2018, 17:30

Nowy sezon Ligi Mistrzów to i nowi zawodnicy w najlepszych drużynach w Europie. Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała dziesięć najlepszych transferów tego lata. Czy wyróżnieni gracze poprowadzą swoje zespoły do zwycięstw? O tym przekonamy się już niedługo! 

Kluby aktywnie działały na rynku transferowym, by podpisywać umowy z najlepszymi zawodnikami. EHF wybrała "TOP 10 Summer Transfers". Czy okażą się top? Zobaczymy już niedługo! 

REKLAMA

Na liście znalazły się dwa transfery PGE VIVE. Drugie miejsce zajął Luka Cindrić, który przyszedł do Kielc z Vardaru, a szóste Dean Bombac, który pożegnał się po minionym sezonie z "żółto-biało-niebieskimi". 

"TOP 10 Summer Transfers":

1. Arpad Šterbik Capar (z HC Vardar do Telekom Veszprém HC)

Jeden z najlepszych bramkarzy na świecie od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Veszprem. To ogromne wzmocnienie dla wegierskiego klubu, który pragnie wrócić do Kolonii i zwyciężyć w Lidze Mistrzów. 

38 – latek potwierdził swoją Top formę podczas styczniowych mistrzostw Europy, na których mógł cieszyć się ze złotego medalu. Został także wybrany przez EHF do All- star Team.

2. Luka Cindrić (z HC Vardar do PGE VIVE  Kielce)

W 2017 roku razem z Vardarem zwyciężył w Lidze Mistrzów, a kilka dni później oficjalnie został potwierdzony jego transfer do PGE VIVE Kielce. Od 30 lipca bieżącego roku 25 – latek przygotowuje się do nowego sezonu z drużyną mistrzów Polski. 

3. Ludovic Fabregas (z Montpellier HB do FC Barcelony)

Pod koniec maja mógł świętować wielkie zwycięstwo Montpellier w Lidze Mistrzów. Zawodnik jednak zdecydował się opuścić drużynę i przeniósł się do FC Barcelony. 

Obrotowy ma dopiero 22 lata, ale już należy do najlepszych zawodników na świecie. Teraz spróbuje swoich sił w hiszpańskim klubie. 

4. Kim Ekdahl du Rietz (z Rhein-Neckar Löwen do Paris Saint-Germain)

Niespodzianki to jego specjalność. W lutym 2017 roku przeszedł na sportową emeryturę, w marcu 2018 roku szykował się wielki powrót na parkiet. Zatęsknił za piłką ręczną i postanowił znów wybiec na boisko jako zawodnik Rhein-Neckar Löwen. 

Powrót na parkiet nie był jednak ostatnim zaskoczeniem, bo w kwietniu Szwed ogłosił podpisanie umowy z PSG. Kontrakt z francuskim zespołem będzie obowiązywał do 2020 roku. Ciekawe czym Kim Ekdahl du Rietz zaskoczy nas w tym sezonie. 

5. Kentin Mahe (z SG Flensburg-Handewitt do Telekom Veszprém HC)

27 - letni rozgrywający podpisał kontrakt z Veszprem do 2021 roku. 

W minionym sezonie zagrał w siedemnastu meczach Ligi Mistrzów, w których zdobył pięćdziesiąt bramek i w ośmiu spotkaniach podczas Euro, w których zanotował trzydzieści cztery trafienia.

6. Dean Bombac (z PGE VIVE Kielce do MOL-Pick Szeged)

Słoweniec mimo ważnego kontraktu do 2022 roku zdecydował się opuścić PGE VIVE. Rozgrywający wrócił do MOL-Pick Szeged czyli zespołu z którego przyszedł do Kielc. 

-  Po rozmowach z zawodnikiem i jego menadżerem postanowiliśmy umożliwić jego transfer do Szegedu. Dziękuję Deanowi za profesjonalne podejście do tematu, a przede wszystkim za te lata w których reprezentował barwy naszego klubu. Życzę mu wszystkiego dobrego w dalszej karierze – mówił prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas. 

7. Viran Morros de Argila (z FC Barcelony do Paris Saint-Germain)

Defensywa PSG w przyszłym sezonie będzie bardzo mocna. Do braci Karabatić dołączy właśnie Viran Morros de Argila i razem stworzą mur, który sprawi ogromne problemy rywalom. 

8. Steffen Fath (z Füchse Berlin do Rhein-Neckar Löwen)

28 -latek po dwóch latach spędzonych w Füchse Berlin rozstał się z klubem. Rozgrywający został w kraju i w zbliżającym się sezonie będzie grał w zespole Rhein-Neckar Löwen. 

9. Torbjoern Sittrup Bergerud (z Torbjorn Bergerud do SG Flensburg-Handewitt)

Po ubiegłym sezonie z SG Flensburg-Handewitt pożegnało się dwóch bramkarzy - Mattias Andersson i Kevin Møller. Teraz przed 24 - latkiem trudne zadanie, bo nie będzie łatwo ich zastąpić. 

Torbjoern Sittrup Bergerud  wcześniej występował w TTH Holstebro, a w nadchodzącym sezonie będzie grał na parkietach Bundesligi.  

10. Thomas Mogensen (z SG Flensburg-Handewitt do Skjern Handbold)

35 – latek po jedenastu latach spędzonych w SG Flensburg-Handewitt postanowił przenieść się do Skjern. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie duński klub wyeliminował Veszprem i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale tam już nie dał rady HBC Nantes. 

Doświadczenie Thomasa Mogensena na pewno będzie bardzo cenne w zespole, który w tym sezonie postara się o kolejne niespodzianki. W minionym sezonie rozgrywający zagrał w osiemnastu meczach i zdobył trzydzieści jeden bramek.

źródło: ehfcl.com

REKLAMA

Dodaj komentarz