2018-08-04 21:55:00

Sparingi: Dwa wyrównane mecze Azotów z Tatran Preszow

Zawodnicy Azotów sprawdzili swoją formę w dwumeczu z Tatran Preszow. W pierwszym spotkaniu musieli uznać wyższość przeciwnika, ale w rewanżu górą byli już puławianie.

Brązowi medaliści mistrzostw Polski są już po pierwszym okresie przygotowań do zbliżającego się sezonu. Drużyna po wakacjach spotkała się 17 lipca, a w dniach 3 – 4 sierpnia zagrała pierwsze mecze kontrolne.

Rywalem Azotów był zespół ze Słowacji -  Tatran Preszow. Oba sparingi były bardzo wyrównane. Po trzydziestu minutach gry w pierwszym spotkaniu był remis 18:18. Dopiero w końcowych minutach gospodarze zbudowali przewagę i ostatecznie wygrali 34:32.

W rewanżu nie brakowało emocji. Zawodnicy z województwa lubelskiego zbudowali w pierwszej części meczu cztery bramki różnicy, ale Tatran Preszow nie odpuszczał. Tym razem przegrał 31:32. Było to pierwsze zwycięstwo Azotów pod wodzą Bartosza Jureckiego.

Bramki zdobyte przez nowych zawodników Azotów: Łukasz Rogulski (5 trafień), Jerko Matulić (6 trafień), Ante Kaleb (4 trafienia).