Sparingi: Gwardia dwukrotnie pokonała zespół z Czech

Autor: Ewa Basak, 03-08-2018, 21:25

Gwardia rozpoczęła granie meczów kontrolnych. Podopieczni Rafała Kuptela zmierzyli się z Sokol Nove Vesely i odnieśli dwa zwycięstwa. 

Opolanie na pierwszym treningu do nowego sezonu spotkali się 18 lipca. Drużyna Rafała Kuptela ma za sobą już dwa mecze kontrolne, w których odniosła zwycięstwa. W składzie Gwardii brakowało Wiktora Kawki i Michała Lemaniaka, którzy aktualnie grają na Akademickich Mistrzostwach Świata. 

REKLAMA

W pierwszym meczu kapitalnie spisywał się Adam Malcher. Przypomnijmy, że 32 - latek został wybrany najlepszym bramkarzem i zawodnikiem minionego sezonu. W tym spotkaniu dopiero w 8. minucie dał się pokonać przeciwnikowi, a opolanie mieli już wtedy na swoim koncie pięć bramek. Pod koniec pierwszej połowy Czesi odrobili część straty i tak po trzydziestu minutach przegrywali różnicą sześciu trafień. 

Po zmianie stron zawodnicy rzucili się w pogoń za wynikiem i wykorzystywali błędy Gwardii. Gospodarze pogubili się na parkiecie i w 48. minucie był remis 19:19. W ostatnich minutach mimo tego, że był to mecz towarzyski emocji nie brakowało i ostatecznie Gwardia wygrała 26:22. 

Początek rewanżowego spotkania był wyrównany. Znów bardzo dobry występ zanotował Adam Malcher. Jego obrony w drugiej części meczu dał impuls drużynie, która wrzuciła piąty bieg i budowała przewagę. Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 32:23 na korzyść ekipy z Opola. 

Pierwszy mecz:

KPR Gwardia Opole - Sokol Nove Vesely 26-22 (14-8)

Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki, Skrzypczyk - Łangowski 4, Mauer 6, Siwak 2, Mokrzki 3, Tarcijonas, Zadura 2, Jankowski 2, Milewski, Stefani 2, Zieniewicz 1, Skraburski 3, Morawski, Zarzycki, Klimków 1, Sławek. 

Sokol: Schams, Simovcek - Sterba 1, Żivojinović 3, Melichar 2, Ptacnik 4, Sekulić 8, Bartunek 1, Kesić, Vesely, Skalicky 2, Krcal 1, Mlkić

Drugi mecz:

KPR Gwardia Opole - Sokol Nove Vesely 32-23 (16-14)

Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki, Skrzypczyk - Łangowski 5, Mauer 3, Siwak 3, Mokrzki 2, Tarcijonas 5, Zadura 5, Jankowski, Milewski 2, Stefani, Zieniewicz 2, Skraburski 3, Morawski, Zarzycki, Klimków 1, Stelnicki 1. 

Sokol: Schams, Simovcek - Sterba 6, Żivojinović 1, Melichar 3, Ptacnik 4, Sekulić 1, Bartunek 1, Kesić 1, Vesely 1, Skalicky 3, Krcal 1, Mlkić 1.

źródło: kprgwardiaopole.com

REKLAMA

Dodaj komentarz