2018-08-03 21:25:00

Sparingi: Gwardia dwukrotnie pokonała zespół z Czech

Gwardia rozpoczęła granie meczów kontrolnych. Podopieczni Rafała Kuptela zmierzyli się z Sokol Nove Vesely i odnieśli dwa zwycięstwa.

Opolanie na pierwszym treningu do nowego sezonu spotkali się 18 lipca. Drużyna Rafała Kuptela ma za sobą już dwa mecze kontrolne, w których odniosła zwycięstwa. W składzie Gwardii brakowało Wiktora Kawki i Michała Lemaniaka, którzy aktualnie grają na Akademickich Mistrzostwach Świata.

W pierwszym meczu kapitalnie spisywał się Adam Malcher. Przypomnijmy, że 32 - latek został wybrany najlepszym bramkarzem i zawodnikiem minionego sezonu. W tym spotkaniu dopiero w 8. minucie dał się pokonać przeciwnikowi, a opolanie mieli już wtedy na swoim koncie pięć bramek. Pod koniec pierwszej połowy Czesi odrobili część straty i tak po trzydziestu minutach przegrywali różnicą sześciu trafień.

Po zmianie stron zawodnicy rzucili się w pogoń za wynikiem i wykorzystywali błędy Gwardii. Gospodarze pogubili się na parkiecie i w 48. minucie był remis 19:19. W ostatnich minutach mimo tego, że był to mecz towarzyski emocji nie brakowało i ostatecznie Gwardia wygrała 26:22.

Początek rewanżowego spotkania był wyrównany. Znów bardzo dobry występ zanotował Adam Malcher. Jego obrony w drugiej części meczu dał impuls drużynie, która wrzuciła piąty bieg i budowała przewagę. Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 32:23 na korzyść ekipy z Opola.