Koniec urlopów PGE VIVE! Kielczanie jako ostatni w PGNiG Superlidze wznowili treningi

Autor: Wojciech Staniec, 31-07-2018, 14:00

Bardzo długie wakacje mieli zawodnicy PGE VIVE. Kielczanie ostatni mecz rozegrali 3 czerwca i od tego momentu mieli wolne - z wyjątkiem tych, którzy wzięli udział w zgrupowaniu reprezentacji. 

Tradycyjnie - jak w poprzednich latach mistrzowie Polski wrócili do zajęć na przełomie lipca i sierpnia. Pierwszy raz po wakacjach spotkali się w poniedziałek 30 lipca, gdy przeszli badania, a później trenowali. Na pełnych obrotach ćwiczą od 31 lipca, zaplanowano już dwa zajęcia.

REKLAMA

PGE VIVE będzie trenowało zazwyczaj dwa razy dziennie (czasami raz). Kielczanie 12 sierpnia wyjadą do Kalisza, gdzie będą przebywać ponad tydzień. Najpierw skupią się na treningach, a później wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup.

Do Kielc wrócą 20 sierpnia, następnego dnia odbędą dwa treningi, a 22 wylecą na mecz z Erlangen. Stamtąd mistrzowie Polski od razu polecą do Zaporoża na turniej. Do Kielc wrócą 27. A od 28 będą trenowali już na własnych obiektach. Pierwszy mecz w PGNiG Superlidze zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole - 31 sierpnia o 18.30. Tydzień później, również w piątek PGE VIVE podejmie we własnej hali NMC Górnika Zabrze.

Kielczanie trenowali w niemal pełnym składzie. Brakowało tylko kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza oraz Uladzislau Kulesha, który ma problemy z wizą. Jednak powinien dołączyć do drużyny w najbliższym czasie.

Na zajęciach byli pozostali nowi zawodnicy, ogółem PGE VIVE pozyskało sześciu nowych szczypiornistów. - Każdego roku nowi zawodnicy potrzebują cierpliwości i spokoju. Brak zrozumienia trzeba nadrabiać jeszcze mocniejszym zaangażowaniem - wyjaśnia Tałant Dujszebajew, trener PGE VIVE.

REKLAMA

Dodaj komentarz