2018-07-30 13:35:00

Zawodnicy PGNiG Superligi i I ligi sprawdzali swoją formę w Dębnie. Turniej wygrał Chrobry Głogów

Zawodnikom zakończyły się już wakacje i przygotowują się do nowego sezonu. W Dębnie cztery drużyny sprawdziły swoją formę, a najlepszy w turnieju okazał się Chrobry Głogów.

W miniony weekend odbył się turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dębno. Swoją formę sprawdziły dwie drużyny z PGNiG Superligi – Spójnia Gdynia i Chrobry Głogów oraz dwie z I ligi – Stal Gorzów Wielkopolski i Nielba Wągrowiec.

Pierwszy dzień turnieju (27 lipca)

Na początku Stal zmierzyła się z Nielbą Wągrowiec. Po pierwszej połowie był remis, ale druga część spotkania to już dominacja Stali Gorzów, która ostatecznie wygrała 28:16.

W kolejnym meczu podopieczni Jarosława Cieślikowskiego zagrali ze Spójnią. Ekipa z Gdyni postawiała się Chrobremu i konsekwentnie niwelowała różnicę bramkową. Dobrze wyglądała defensywa Chrobrego, która sprawiała problemy przeciwnikom. Głogowianie zbudowali przewagę i wtedy pojawiły się błędy, które wykorzystała Spójnia zmniejszając stratę bramkową. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:22 na korzyść Chrobrego.

Nielba Wągrowiec - KS Stal Gorzów 16:28

Chrobry Głogów - Spójnia Gdynia 26:22

Drugi dzień turnieju (28 lipca)

W meczu o trzecie miejsce zespół z I ligi mocno postawił się Spójni i od samego początku budował prowadzenie. Gdynianie jednak nie odpuszczali i emocje wzrosły przede wszystkim w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Spójni zdołali doprowadzić do remisu po 20 od stanu 12:20 i nie dali sobie wyrwać już zwycięstwa w tym spotkaniu.

W finale także emocji nie brakowało. Na początku Stal prowadziła z Chrobrym 8:2, ale głogowianie odrobili straty i w 42. minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie i tak było już do samego końca. Drużyna Jarosława Cieślikowskiego ograła gospodarzy 30:25 i triumfowała w całym turnieju.

Spójnia Gdynia - MKS Nielba Wągrowiec 27:26

Stal Gorzów - Chrobry Głogów 20:25

źródło: stalgorzow.pl