Puchar EHF: Gwardia zacznie w drugiej rundzie, Azoty w trzeciej

Autor: Wojciech Staniec, 10-07-2018, 17:59

Europejska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała, jakie kluby zagrają w najbliższym sezonie w Pucharze EHF. W tym gronie znalazły się dwie drużyny z Polski.

Czwarta drużyna ubiegłego sezonu - Gwardia rozpocznie zmagania od drugiej rundy. Opolanie będą rozstawieni, więc mogą trafić na teoretycznie słabszego rywala. Ale równie dobrze mogą wylosować np. Gorenje Velenje lub Kadetten Schaffhausen, czyli zespoły, które mają za sobą występy w Lidze Mistrzów.

REKLAMA

Zespół Rafała Kuptela rozegra swoje mecze w weekendy 6/7 i 13/14 października. Losowanie pierwszej i drugiej rundy zaplanowano na 17 lipca i wtedy dowiemy się z kim zagrają Opolanie.

Z kolei brązowi medaliści PGNiG Superligi - Azoty wejdą do gry dopiero w trzeciej rundzie, której mecze zaplanowano na 17/18 oraz 24/25 listopada. Puławianie znaleźli się wśród rozstawionych drużyn, wspólnie z np. THW Kiel, czy SC Magdeburg. Losowanie trzeciej rundy zaplanowano na 16 października.

Zespoły, które wygrają dwumecze w trzeciej rundzie wejdą do fazy grupowej, która odbędzie się wiosną 2019 roku. Z kolei Final4 Pucharu EHF zaplanowano na 17-19 maja 2019.

Listę uczestników z rozstawieniami oraz wstępnym terminarzem całego Pucharu EHF można znaleźć TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz