REKLAMA

Przygotowania Gwardii do nowego sezonu. "Trzeba naładować akumulatory i zaproponować coś nowego na rozgrywki"

Autor: Ewa Basak, 09-07-2018, 16:17

Opolanie już niedługo rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. - Będziemy budować siłę i wytrzymałość w terenie i w siłowni. Wytrzymałość będzie potrzebna na kilka kolejnych miesięcy - mówi szkoleniowiec Gwardii, Rafał Kuptel. 

Pierwsze spotkanie po wakacjach zaplanowano na 18 lipca. Na początek odbędą się badania wydolnościowe i inne, które pozwolą określić na jakim pułapie znajdują się zawodnicy Gwardii. Takie badania zostaną powtórzone przed samym rozpoczęciem nowego sezonu, aby sztab szkoleniowy zweryfikował wykonaną pracę. 

REKLAMA

Potem będą już treningi siłowe oraz motoryczne, z piłkami i taktyczne. - Mamy półtora miesiąca, aby jak najlepiej przygotować się do trudów sezonu i rywalizacji na trzech frontach. Mimo urlopów, każdy zawodnik miał listę zadań do wykonania, choć przede wszystkim był to czas na wytchnienie, regenerację i wyleczenie urazów, z którymi kilku graczy się zmagało.– mówi trener Rafał Kuptel.

Swoją prace opolanie będą sprawdzać w sparingach. Pierwszy zaplanowano na 28 lipca, ale nie jest jeszcze znany rywal. Następnie 3 - 4 sierpnia ekipę Rafała Kuptela czekają mecze kontrolne z Hazena Nove Veseli. W Opolu w dniach 17 i 18 sierpnia zaplanowano sparingi z ZTR Zaporoże. Wcześniej Gwardia pojedzie jeszcze do Płocka, by sprawdzić formę w spotkaniu z wicemistrzami Polski. Pod koniec sierpnia Gwardię czeka jeszcze turniej w Puławach. Być może drużynie Rafała Kuptela uda się rozegrać jeszcze jeden mecz kontrolny. 

Sparingi:

28 lipca – rywal do ustalenia

3 i 4 sierpnia – Hazena Nove Veseli (Opole)

11 sierpnia – Orlen Wisła Płock (Płock)

17 i 18 sierpnia – ZTR Zaporoże (Opole)

24-26 sierpnia – turniej w Puławach

źródło: kprgwardiaopole.com

REKLAMA

Dodaj komentarz