Nowy klub byłego trenera Orlen Wisły Płock! Manolo Cadenas podpisał umowę z Mieszkowem

Autor: Ewa Basak, 04-07-2018, 18:24

Polscy kibice doskonale znają nowego trenera Mieszkowa Brześć. Manolo Cadenas, który objął stanowisko szkoleniowca w białoruskim klubie wcześniej pracował z Orlen Wisłą Płock. 

Hiszpan od przyszłego sezonu będzie prowadził białoruską drużynę. Umowa będzie obowiązywać przez dwa kolejne sezony. 

REKLAMA

Manolo Cadenas obecnie prowadzi także reprezentację Argentyny, z którą ostatnio wygrał mistrzostwa Pan Ameryki w piłce ręcznej. Kontrakt z reprezentacją obowiązuje do zakończenia przyszłorocznych mistrzostw świata. Potem szkoleniowiec skoncentruje się tylko na pracy w klubie. 

W latach 2013 -2016 prowadził polski zespół Orlen Wisły Płock. Przez trzy lata trzy razy zdobył wicemistrzostwo Polski.

Jednym z jego podopiecznych w Mieszkowie będzie Darko Djukić, który po minionym sezonie pożegnał się z PGE VIVE. Do klubu dołączył także Sime Ivić, który wcześniej występował w barwach "Nafciarzy". 

Mieszkow Brześć w nadchodzącym sezonie Ligi Mistrzów będzie rywalizować w grupie A. Co ciekawie jednym z rywali nowego klubu Manolo Cadenasa będzie PGE VIVE. Pojedynki zapowiadają się bardzo ciekawie. Oprócz mistrzów Polski w grupie A znaleźli się jeszcze: Vardar Skopje (Macedonia), Barcelona Lassa (Hiszpania), Telekom Veszprem (Węgry), Montpellier (Francja), IFK Kristiastad (Szwecja), Rhein-Neckar Loewen (Niemcy). 

źródło: bgk-meshkova.com

REKLAMA

Dodaj komentarz