PGE VIVE zwraca się do kieleckich radnych o wsparcie. Chodzi o 4,5 mln złotych

Autor: Redakcja, 04-07-2018, 10:20

Mistrzowie Polski mają problemy finansowe. Klub zwrócił się do Rady Miasta o dofinansowanie w kwocie 4,5 mln złotych. 

PGE VIVE Kielce zwróciło się do Rady Miasta o pomoc finansową. Bertus Servaas wystosował list do wszystkich radnych, w którym prosi o wsparcie dla "żółto – biało - niebieskich". 

REKLAMA

Według naszych informacji w ostatnim czasie doszło już do spotkań pomiędzy władzami klubu, a władzami miasta. 

W środę (3 lipca) Marcin Chłodnicki (radny, przewodniczący klubu radnych SLD) zamieścił na swoim koncie na Facebooku informacje o liście od klubu. Prezes kieleckiego PGE VIVE  liczy na pomyślną decyzję Rady Miasta. - Proszę o skuteczne poparcie działań mających na celu wsparcie finansowe klubu w wysokości 4,5 mln zł. Dlatego też jeszcze raz bardzo proszę, a wręcz apeluje o niezwłoczne wsparcie dla klubu. Jestem przekonany, że znaczy on bardzo dużo dla społeczności lokalnej, której Państwo jesteście przedstawicielami – czytamy w liście. 

10 lipca jest Komisja Finansów Publicznych Rady Miasta Kielce i wtedy możliwa jest rozmowa na temat dofinansowania. Ewentualne głosowanie odbędzie się 26 lipca gdy jest posiedzenie Rady Miasta lub na nadzwyczajnej sesji gdyby taka została zwołana. 

- Jeszcze nie wiem jak będę głosował. Chcemy spotkać się z władzami klubu i porozmawiać skąd wzięły się te problemy finansowane i jak je rozwiązać. Musimy także spotkać ze skarbnikiem miasta, która powie skąd mogłyby wziąć się środki dla PGE VIVE, gdyż budżet na ten rok jest już zamknięty, więc musiałby nastąpić pewne przesunięcia - mówi Marcin Chłodnicki. 

Poniżej zamieszczamy skany listu: 

REKLAMA

Wasze komentarze

ckk2018-07-04 11:08:14
Czyli nie ma dalszej współpracy z PGE?

Dodaj komentarz