2018-06-25 09:10:00

Manolo Cadenas poprowadził Argentynę do wielkiego sukcesu, Grenlandia o krok od mundialu. Jose de Toledo w drużynie gwiazd turnieju

Zakończyły się rozgrywane w Grenlandii mistrzostwa Pan Ameryki w piłce ręcznej. W pojedynku finałowym doszło do starcia dwóch ekip, które od początku były wskazywane jako faworyci.

Chodzi o Argentynę i Brazylię. Argentyńczycy zagrali w finale po czteroletniej przerwie (dwa lata temu wywalczyli brązowy medal). Kluczowym momentem tego spotkania była pierwsza połowa, którą Argentyńczycy wygrali pięcioma bramkami. Po przerwie kontrolowali oni boiskowe wydarzenia i cieszyli się ze złotych medali.

Trenerem nowych mistrzów Pan Ameryki jest były szkoleniowiec Orlen Wisły - Manolo Cadenas. To nie jedyny płocki wątek w finale, gdyż w Brazylii gra prawy rozgrywający "Nafciarzy" Jose Guilherme de Toledo  W finale rzucił on cztery bramki, trafił także do drużyny gwiazd całego turnieju.

Bardzo duże emocje przyniósł mecz o brązowe medale, którego zwycięzca zapewniał sobie awans do mistrzostw świata 2019. Grenlandia, czyli gospodarz turnieju zmierzyła się w nim z Chile. Po pierwszej połowie był remis 16:16, po sześćdziesięciu minutach 31:31. W dogrywce górą byli Chilijczycy i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca.