Euro 2026 w Polsce i na Białorusi!? Pojawiła się taka propozycja

Autor: Wojciech Staniec, 23-06-2018, 21:50

W minionym tygodniu odbył się kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Podczas niego zdecydowano o tym kto będzie gospodarzem Euro w 2022 i 2024 roku. Okazuje się, że w konkursie o organizację kolejnego turnieju mogą stanąć wspólnie Polska i Białoruś.

Taką sensacyjną informację podał Białoruski Związek Piłki Ręcznej. W opublikowanym komunikacie czytamy, że podczas kongresu, który odbył się w Glasgow szef białoruskiej federacji Andriej Konopliew rozmawiał z prezesem ZPRP, Andrzejem Kraśnickim na temat ewentualnej wspólnej kandydatury na organizację mistrzostw Europy w 2026 roku. Podczas tego spotkania ustalono, że będą prowadzona dalsze rozmowy z tej sprawie.

REKLAMA

W tym roku w Polsce obchodzone jest stulecie piłki ręcznej i jak poinformował Białoruski Związek na uroczystościach z tej okazji ma się pojawić Konopliew. Wtedy także będą toczone kolejne rozmowy.

Jak więc widać wszystko jest póki co w fazie pomysłu i nie zapadły żadne konkretne decyzje. Białoruś jeszcze nigdy nie organizowała mistrzostw Europy, a Polska gościła najlepsze drużyny naszego kontynentu w 2016 roku. To Euro było zorganizowane niemal perfekcyjnie i nasz kraj zebrał same pochlebne recenzje. Przypomnijmy, że Polska w 2023 roku wspólnie ze Szwecją zorganizuje mistrzostwa świata. 

REKLAMA

Dodaj komentarz