2018-06-13 23:39:00

El. MŚ: Mimo porażek w rewanżu Macedonia i Węgry z awansem. Było ciekawie!

Nie brakowało emocji w kolejnych rewanżowych meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata 2019 roku. Kto wywalczył awans?

W pierwszym meczu Macedonia wypracowała bezpieczną przewagę w postaci dziesięciu bramek. Rumunia jednak mimo sporej straty postawiła się w rewanżu. Na początku przegrywała 2:5, w późniejszych minutach odrabiała różnicę bramkową i po pierwszej połowie wygrywała 12:11.Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:25 na korzyści gospodarzy, ale z awansu mogą cieszyć się Macedończycy.

W kolejnym spotkaniu Słowenia zrewanżowała się rywalom za porażkę w pierwszym pojedynku, ale na mistrzostwa świata pojadą Węgrzy.

Pewne zwycięstwo odnieśli wicemistrzowie Europy. Szwedzi nie dali szans Holandii. W 19. minucie prowadzili 9:2, a cały mecz wygrali 26:20.

Do ciekawego pojedynku doszło w Austrii, gdzie miejscowi zmierzyli się z Białorusią. Chociaż po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili różnicą trzech oczek Austriacy nie poddali się i zdecydowanie zwyciężając 31:26 zapewnili sobie awans.

Oba mecze pomiędzy Islandią a Litwą były bardzo wyrównane. W środę po pierwszych trzydziestu minutach tablica wyników pokazywała 18:16 na korzyść ekipy Gudmundura Gudmundssona. W drugiej połowie już w 34. minucie był remis 19:19 i mecz odbywał się na zasadzie "bramka za bramkę". Końcówkę wytrzymali Islandczycy, wygrywając 34:31.