Łukasz Rogulski: W Puławach są bardzo ambitne cele i to motywuje do jeszcze cięższej pracy

Autor: Ewa Basak, 13-06-2018, 15:45

Od przyszłego sezonu nowym obrotowym brązowych medalistów mistrzostw Polski będzie Łukasz Rogulski. - Była to bardzo przemyślana i świadoma decyzja - mówi nowy zawodnik Azotów.

W mediach pojawiały się informacje na temat przejścia Łukasza Rogulskiego do Orlen Wisły, ale ostatecznie transfer nie doszedł do skutku. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Azotów Puławy poświęconej prezentacji składu drużyny na przyszły sezon oficjalnie przedstawiono 25 – latka jako nowego zawodnika brązowych medalistów mistrzostw Polski.

REKLAMA

- Od razu kilka dni po tym jak okazało się, że nie idę do Płocka zadzwonił do mnie dyrektor Azotów – Marcin Kurowski. W tydzień wiedziałem, że się pakuje i przeprowadzam. Bardzo się z tego cieszę – mówi nowy gracz puławskiego klubu. Była to bardzo przemyślana i świadoma decyzja. Wiem, że jest to kierunek, który pozwoli mi się rozwinąć. Szczególnie biorąc pod uwagę, że Bartosz Jurecki będzie moim trenerem. Myślę, że jest to najlepszy trener dla młodych obrotowych w kraju. Nie oszukujemy się jest to jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji na świecie. Liczę na to, że mój poziom sportowy podniesie się i jednocześnie klubu także.

Co o zawodniku mówi nowy trener Azotów Bartosz Jurecki? - Łukasz już nie pierwszy sezon pokazuje, że jest bardzo dobrym obrotowym. Regularnie otrzymuje powołania do kadry narodowej, więc myślę, że jest to bardzo dobre wzmocnienie. Jest on trochę innym typem zawodnika niż ja. Więcej biega i szuka tej piłki. Ta piłka szuka Łukasza i to jest jego duży plus. 

Reprezentant Polski poprzedni w minionym sezonie zagrał w trzydziestu trzech spotkaniach i zdobył sto pięćdziesiąt bramek. Teraz przed zawodnikiem nowe cele. - Gdańsk to był klub, z którym walczyliśmy troszkę o niższe cele – o utrzymanie, wejście do baraży. W Puławach są ambitne cele i to motywuje do jeszcze większej pracy. Przede wszystkim gra w europejskich pucharach jest marzeniem każdego zawodnika. Bardzo cieszę się, że trafiłem do tego klubu. Azoty z roku na rok chcą iść wyżej i rozwijają się  – podkreśla Łukasz Rogulski.

- Każdy ma swój styl grania. Bartek jest dużo większy i silniejszy ode mnie. Mam nadzieję, że dostosujemy mój styl do gry klubu tak, by obie strony były zadowolone i wyjdzie to na korzyść Azotom - dodaje na koniec obrotowy. 

źródło: azoty-pulawy.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz