Polacy grają w Kaliszu! Przeciwnikiem zaplecze reprezentacji mistrzów Europy

Autor: Ewa Basak, 13-06-2018, 08:25

Reprezentację Polski czeka towarzyski mecz z Hiszpanią. Zapowiadał się wielki pojedynek, ale trener przyjezdnych postawił na drugi skład reprezentacji. Czy nasza kadra odniesie zwycięstwo?

W tym roku obchodzimy 100 – lecie piłki ręcznej w Polsce. Jednym z elementów obchodów będzie najbliższe spotkanie "Biało-czerwonych" w Kaliszu, czyli miejscowości mieszczącej się niedaleko kolebki dyscypliny – Szczypiorno. 

REKLAMA

W marcu nasza kadra zagrała dwa towarzyskie spotkania z Czechami. Pierwsze z nich zakończyło się porażką w katowickim Spodku, ale w rewanżu Polacy znacznie poprawili swoją grę i po zaciętym starciu odnieśli zwycięstwo. A jak będzie w Kaliszu? Kibice na pewno liczą na scenariusz podobny z drugiego meczu. 

Hiszpanie w styczniu mogli świętować sukces na mistrzostwach Europy w Chorwacji, więc zapowiadał się pojedynek ze złotymi medalistami. Jednak trener Jordi Ribera zdecydował, że do Polski przyleci drugi zespół reprezentacji, o czym już informowaliśmy TUTAJ. Ze względu na skład nie będzie, więc to pojedynek z mistrzami Europy. W Kaliszu nie zagrają dobrze znani z polskiej ligi zawodnicy PGE VIVE - Julen Aguinagalde, Alex Dujshebaev czy były bramkarz Orlen Wisły Płock Rodrigo Corrales. Zabraknie także takich gwiazd jak Gonzalo Pereza de Vargasa czy Raula Entrerriosa.

W drużynie goście pojawi się za to dwóch graczy związanych z ekipą Tałanta Dujszebajewa. Daniel Dujshebaev jest zawodniiem mistrzów Polski, ale aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Celje Pivovarna Lasko. Zaś Angel Fernandez będzie miał okazję poznać polski parkiet, bo od przyszłego sezonu będzie reprezentował "żółto-biało-niebieskie" barwy. Skrzydłowy ma za sobą bardzo udany sezon, czy zachwyci także w Kaliszu?

Przygotowania do meczu Polacy rozpoczęli 4 czerwca na zgrupowaniu w Cetniewie, które szybko niestety z powodu urazu musiał opuścić Adam Malcher. Do dyspozycji trenera Piotra Przybeckiego pozostają więc Adam Morawski i Piotr Wyszomirski. Szansę na debiut być może dostaną dwaj szczypiorniści – Paweł Krupa i Hubert Kornecki. Pierwszy z nich jest zawodnikiem Pogoni Szczecin, a drugi niedawno podpisał umowę z NMC Górnikiem Zabrze. 

Dla naszych reprezentantów będzie to sprawdzian przed rozpoczynającymi się w październiku eliminajami do Euro. Natomiast dla przyjezdnych będzie to kolejny etap w przygotowaniach do Igrzysk Śródziemnomorskich. Będzie to spotkanie towarzyskie, ale ważne dla obu drużyn w kontekście przyszłych turniejów. 

Spotkanie Polska - Hiszpania rozpocznie się w środę, 13 czerwca o godzinie 17. 

REKLAMA

Dodaj komentarz