Dwaj mistrzowie I ligi i KPR Legionowo bez licencji na grę w PNGiG Superlidze!

Autor: Redakcja, 12-06-2018, 13:08

Znamy pierwsze decyzje licencyjne Komisarza PGNiG Superligi na nowy sezon. Z siedemnastu klubów, które zgłosiły się do postępowania trzy otrzymały decyzje odmowne.

Do procesu licencyjnego zgłosiło się siedemnaście drużyn. Piętnaście z nich w poprzednim sezonie grało w PGNiG Superlidze (brakuje Mebli Wójcik Elbląg), a stawkę uzupełniły SPR PWSZ Tarnów i Nielba Wągrowiec, które wygrały rozgrywki I ligi, a według regulaminu miały prawo ubiegać się o grę w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

REKLAMA

Komisarz Ligi wydał jednak komunikat, w którym poinformował, że dwaj mistrzowie I ligi oraz KPR Legionowo nie dostaną licencji. Co ciekawe w przypadku zespołu z Mazowsza rok temu było to samo. Wtedy KPR dostał licencję dopiero po odwołaniu.

I również teraz te trzy kluby mogą się odwołać bezpośrednio do ZPRP. Mają na to dwa tygodnie.

Kolejne decyzje w sprawie licencji mają być ogłoszone do 20 czerwca.

Komunikat Komisarza Ligi:     

"Komisarz PGNiG Superligi informuje, że do udziału w postępowaniu licencyjnym w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 zgłosiło się 17 zespołów spełniających kryterium sportowe. W dniach 08.06.2018 r. i 11.06.2018 r. Komisarz Ligi zdecydował o wydaniu decyzji odmownych dla trzech klubów:    

Nielba Wągrowiec,  

SPR PSWZ Tarnów,  

KPR Legionowo.    

Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ZPRP w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Pozostałe decyzje licencyjne zostaną wydane w terminie do 20 czerwca 2018 r."

źródło: PGNiG Superliga/własne

REKLAMA

Dodaj komentarz