Orlen Wisła znalazła nowego trenera? Sportarena: Czarnogórzec może zostać trenerem płocczan

Autor: Redakcja, 11-06-2018, 18:35

Wciąż niewiadomo kto będzie prowadził w przyszłym seoznie Orlen Wisłę. Według chorwackiej sportareny.hr nowym szkoleniowcem "Nafciarzy" może zostać Veselin Vujović.

Veselin Vujović uchodzi za jednego z najbardziej charakternych trenerów piłki ręcznej na świecie. Zawsze żyje boiskowymi wydarzeniami, czasem nawet na tyle, że zdarzało się, że był zawieszony na kilka meczów za swoje zachowanie.

REKLAMA

Vujović w 1984 roku wygrał Igrzyska Olimpijskie, cztery lata później cieszył się z brązowego medalu. Jako zawodnik grał m.in. Metaloplastice Sabac oraz FC Barcelonie. Z kolei w roli trenera prowadził m.in. Vardar Skopje, RK Zagrzeb, a w ostatnim sezonie RD Koper 2013. Jest także selekcjonerem reprezentacji Słowenii (jednak nie wiadomo czy nie zostanie zwolniony jeżeli jego drużyna nie awansuje na mundial. Słoweńcy w pierwszym meczu play-off przegrali u siebie pięcioma brakami z Węgrami).

Informację o tym, że Vujović zostanie trenerem Orlen Wisły podał portal sportarena.hr. O tym, że może on przeprowadzić się do Płocka wspomniał primorske.si.

Ostatnio "Nafciarzy" prowadził Krzysztof Kisiel, który w trakcie sezonu zastąpił Piotra Przybeckiego. Kisiel miał jednak powalczyć o mistrzostwo Polski, co mu się nie udało i Orlen Wisła pod jego wodzą wywalczyła srebrne medale.

fot. By Petrol d.d., CC BY-SA 3.0, Link

REKLAMA

Dodaj komentarz