2018-06-08 22:00:00

Wyrównany mecz kadry B. Na początek turnieju jednak porażka

W piątek rozpoczął się towarzyski turniej w Płocku. Po zaciętym spotkaniu Polska B przegrała z drugą reprezentacją Węgier różnicą trzech bramek.

W pierwszym dniu turnieju podopieczni Patryka Rombla i Sławomira Szmala zmierzyła się z Węgrami B. Od początku spotkanie było wyrównane. Bardzo mocno w obronie grali goście, przez co "Biało-czerwoni" mieli problemy z przebiciem się. Obie reprezentacje popełniały serię błędów, o czym świadczy mała ilość zdobytych bramek. Po pięciu minutach gry tablica wyników pokazywała 1:1.

W 10. minucie znów był remis 7:7, ale pod koniec pierwszej połowy Polakom udało się zbudować trzy oczka przewagi.

Po zmianie stron mecz był nadal zacięty. Nasi reprezentanci nie zdołali utrzymać wypracowanego prowadzenia i w końcówce było nerwowo. Pięć minut przed zakończeniem był remis 21:21.

Ostatnie minuty należały już do Węgrów, którzy ostatecznie wygrali 26:23.

Polska B - Węgry B 23:26 (13:10)