2016-10-23 19:29:00
Redakcja

Pewny triumf "Nafciarzy"

W spotkaniu kończącym ósmą kolejkę PGNiG Superligi zmierzyły się ze sobą Orlen Wisła Płock i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Górą byli gospodarze, którzy wygrali 35:24 do przerwy prowadząc 17:16.

Płocczanie przez ostatni tydzień byli poza domem, gdyż rozgrywali dwa mecze Ligi Mistrzów. W tym spotkaniu w Orlen Wiśle zabrakło Dan-Emila Racotei, Marcina Wicharego, Mateusza Piechowskiego oraz Gilberto Duarte. Portugalczyk jeszcze przed meczem z Flesnburgiem zgłosił problemy zdrowotne. Teraz dostał kilka dni wolnego i dlatego nie zagrał w pojedynku z Piotrkowianinem. Do treningów z zespołem wrócił już przechodzący ostatnio rehabilitację Mateusz Piechowski, jednak zanim zagra w oficjalnym meczu potrzebuje jeszcze trochę czasu.

Pierwsza połowa spotkania dość niespodziewanie była bardzo wyrównana. Nafciarze cały czas nieznacznie prowadzili, ale nie udawało im się odskoczyć na większą przewagę i po pierwszej połowie wygrywali 17:16.

Podopieczni Piotra Przybeckiego świetnie weszli w drugą połowę. Kwadrans przed końcem prowadzili już sześcioma bramkami. Nafciarze utrzymali już przewagę do ostatniej syreny w meczu i wygrali 35:24.

Stawką tego meczu były trzy punkty, gdyż obie drużyny grają w grupie pomarańczowej. Orlen Wisła ma na swoim koncie komplet ośmiu zwycięstw. Piotrkowianin z wygranej cieszył się raz.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:24 (17:16)