2018-05-23 13:59:00

Bolesna porażka Montpellier. Może ona zdecydować o mistrzostwie Francji

Zawodnicy Montpellier rozgrywają bardzo udany sezon. Awansowali do Final Four Ligi Mistrzów, długo wydawało się także, że sięgną po mistrzostwo Francji.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Montpellier na ostatniej prostej wypuści mistrzostwo Francji z rąk. We wtorek zespół ten przegrał na wyjeździe z finalistą Pucharu EHF Saint-Raphael Var Handball 25:26.

Porażka ta oznacza, że w ligowej tabeli Montpellier zostało dogonione przez zbudowane za ogromne pieniądze PSG. Obie drużyny mają po 43 punktów, jednak liderem są zawodnicy ze stolicy Francji.

Do rozegrania została jeszcze jedna ligowa kolejka, którą zaplanowano zaplanowano na 31 maja PSG zagra we własnej hali z Chambery Savoie (grupowy rywal Azotów Puławy w Pucharze EHF) i jest małe prawdopodobne, że zespół Zvonomira Serdarusicia przegra ten pojedynek. Jeżeli paryżanie wywalczą mistrzostwo Francji to będzie to ich już czwarty tytuł z rzędu.

Ze spokojem do Final Four może się przygotowywać trzeci uczestnik turnieju - HBC Nantes. Ta drużyna jest już pewna wywalczenia brązowych medali.