REKLAMA

Znamy nominowanych do Gladiatorów! Jeden zawodnik ma szansę na aż trzy nagrody

Autor: Wojciech Staniec, 21-05-2018, 22:00

Dziesięć Gladiatorów trafi do najlepszych zawodników PGNiG Superligi. Nominowanych do dziewięciu kategorii wybrał Kapituła. Teraz głosować będą kibice i przedstawiciele drużyn.

Pierwszy zdobywca Gladiatora jest już znany - jest nim skrzydłowy Zagłębia Lubin, Arkadiusz Moryto. Dostanie on nagrodę za króla strzelców (tytuł ten przyznawany jest zawodnikowi, który rzuci najwięcej bramek w rundzie zasadniczej).

REKLAMA

Odkrycie sezonu wybiorą kibice, którzy będą głosować w sondzie. W pozostałych kategoriach decydować będą przedstawiciele drużyn grających w PGNiG Superlidze. Kluby dostaną listy nominowanych i to sami zawodnicy oraz trenerzy zagłosują. Co ważne - nie wolno stawiać na członków swojej ekipy.

Następnie wszystkie głosy zostaną zsumowane, a ci którzy otrzymali ich najwięcej dostaną Gladiatory. Zwycięzców w każdej kategorii poznamy 3 czerwca po meczu finałowym PGNiG Superligi pomiędzy PGE VIVE Kielce a Orlen Wisłą Płock.

Wśród nominowanych w tym sezonie nie ma Marka Daćki z NMC Górnika Zabrze, który w poprzednim sezonie dostał nagrodę dla najlepszego kołowego i MVP finałów.

Szansę na aż trzy statuetki ma Gilberto Duarte z Orlen Wisły, który jest nominowany do miana zawodnika, obrońcy i bocznego rozgrywającego sezonu. To rekordzista! Ponadto dwie nominacje otrzymali: Adam Malcher (zawodnik i bramkarz) Marko Panić (zawodnik i boczny rozgrywający), Alex Dujshebaev (zawodnik i boczny rozgrywający), Martin Galia (bramkarz i boczny rozgrywający), Jakub Moryń (odkrycie i środkowy rozgrywający). Szanse na dwie statuetki ma także Arkadiusz Moryto - za króla strzelców (to już pewne) oraz skrzydłowego sezonu.

W kategoriach boczny rozgrywający, skrzydłowy oraz zawodnik sezonu nominowanych zostało pięciu szczypiornistów, w pozostałych trzech.

Lista nominowanych: 

Obrotowy sezonu: Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk), Bartosz Jurecki (Azoty Puławy), Julen Aguinagalde (PGE VIVE Kielce)

Boczny rozgrywający: Marko Panić (Azoty Puławy), Marek Szpera (MMTS Kwidzyn/Energa MKS Kalisz), Gilberto Duarte (Orlen Wisła Płock), Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce), Iso Sluijters (NMC Górnik Zabrze)

Środkowy rozgrywający: Dean Bombac (PGE VIVE Kielce), Kamil Mokrzki (Gwardia Opole), Jakub Moryń (Meble Wójcik Elbląg)

Odkrycie: Patryk Mauer (Gwardia Opole), Kacper Adamski (KPR Legionowo), Jakub Moryń (Meble Wójcik Elbląg)

Bramkarz: Adam Malcher (Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Martin Galia (NMC Górnik Zabrze)

Obrońca: Mateusz Jachlewski (PGE VIVE Kielce), Gilberto Duarte (Orlen Wisła Płock), Marko Mamić (PGE VIVE Kielce)

Skrzydłowy: Bartłomiej Tomczak (NMC Górnik Zabrze), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin), Manuel Strlek (PGE VIVE Kielce), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Blaž Janc (PGE VIVE Kielce)

Trener: Rafał Kuptel (Gwardia Opole), Tałant Dujszebajew (PGE VIVE Kielce), Rastislav Trtík (NMC Górnik Zabrze)

Zawodnik: Gilberto Duarte (Orlen Wisła Płock), Martin Galia (NMC Górnik Zabrze), Marko Panić (Azoty Puławy), Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce), Adam Malcher (Gwardia Opole)

REKLAMA

Wasze komentarze

mexic2018-05-21 22:20:30
Talia bocznym rozgrywającym? W którym meczu tak grał że aż go do gladiatorów wzięli:)
Kibic2018-05-21 22:28:48
Jezeli (jak mniemam) Gladiatory przyznawane sa za gre w calym sezonie, to Duarte zasluzyl jedynie na nominacje w katogorii najlepsz obronca. "Fachwcy" z kapituly chyba wszyscy maja zanik pamieci i zapomnieli jak gral jesienia, no chyba ze to nagroda za wyrzucenie reprezentacji z playoff do MS
Janek2018-05-21 23:34:46
Vive pewnie znowu straci 2-3 statuetki przez "są za dobrzy, niech inni też dostaną jakieś nagrody na zachętę".
Jeśli Alex nie dostanie za najlepszego zawodnika, to cały ten plebiscyt zupełnie traci sens.

PS. Swoją drogą Duarte rzucający 2,4 bramki na mecz w lidze przodujący w liczbie nominacji to "lekkie" nieporozumienie. W czym był lepszy od M.Jureckiego, który nie ma żadnej?
Tylko kibic2018-05-23 09:15:44
Gdzie nominacja dla najlepszego polskiego rozgrywającego Michała Jureckiego? Czy Duarte ze 56% skutecznością (i dobra gra tylko w rundzie rewanżowej) jest od niego lepszy (69% skuteczności rzutowej i stabilna forma przez cały sezon)? Można odnieść wrażenie, że dla Jureckiego to kara za „zdradę“ ojczyzny (rezygnacja z gry w kadrze) a dla Duarte nagroda za ewentualny (jeszcze nic oficjalnie nie jest potwierdzone) trnsfer do Barcelony (no jak oni go chcą, tu musi być dobry). Redaktorze Staniec jakie jest pana uzasanienie, jako członka kapituły?
Nominacja Duarte jako obrońca jak najbardziej zasłużona.

Dodaj komentarz