2018-05-17 18:25:00

Masłowski: Kielczanie w pierwszych dziesięciu minutach ustawili przebieg spotkania

PGE VIVE wypracowało dziesięć bramek zaliczki przed rewanżem i jest już bardzo blisko finału mistrzostw Polski. W pierwszym półfinałowym meczu Azoty nie postawiły trudnych warunków kielczanom i musiały grać przez całe spotkanie pod dyktando rywala.

Od samego początku spotkania na parkiecie dominowali zawodnicy PGE VIVE. Azoty popełniały mnóstwo prostych błędów, które przeciwnicy zamieniali w błyskawicznie i skuteczne kontrataki. – Kielczanie w pierwszych dziesięciu minutach ustawili przebieg spotkania. Widać, że byli przygotowani na naszą wysoką obronę i z łatwością im przychodziło, żeby ją rozbić. – mówił po spotkaniu Piotr Masłowski.

Rozgrywający puławian podkreślił także, że brakowało zespołowych akcji. - W drugiej połowie zaczęliśmy grać razem, co niestety w pierwszej części meczu to się nie udawało i stąd przegrana dziesięcioma bramkami. W ataku powtarzaliśmy sobie, że musimy grać razem jako drużyna. Oczywiście każdy chciał jak najlepiej i to jest normalne, ale przy takim zespole i tak dobrej obronie VIVE ciężko było coś zbudować. Ten mecz zdecydowanie różnił się od tego, co zaprezentowaliśmy w Kaliszu – dodał jeszcze Piotr Masłowski.

Podwody do zadowolenia po środowym meczu mieli kielczanie, wygrywając w Puławach 37:27. - W finale Pucharu Polski można powiedzieć, że przespaliśmy troszkę pierwszą połowę. Naszych kilka nieskutecznych ataków spowodowało, że Puławy kontrolowały ten wynik. W środowym meczu nie pozostawiliśmy złudzeń i od samego początku bardzo mocno współgraliśmy w obronie, Sławek wyciągał piłki w bramce i z tego zrobiła się nasza przewaga – komentował Mateusz Kus

źródło: azoty-pulawy.pl