2018-05-09 21:41:00

Wybrzeże powalczyło w Płocku. W półfinale jednak zagra Orlen Wisła!

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Orlen Wisła zmierzyła się z drużyną Marcina Lijewskiego. Płocczanie zwyciężyli 37:32 i awansowali do półfinału PGNiG Superligi.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Orlen Wisła wypracowała jedenaście bramek, więc rewanż zapowiadał się formalnością.

Spotkanie w Płocku gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale szybko Wybrzeże odpowiedziało rywalom także dwoma trafieniami z rzędu. Po obu stronach parkietu dobre interwencje notowali bramkarze zespołów - Adam Borbely i Artur Chmieliński. "Nafciarze" spokojnie grali swoje i budowali różnicę. W 16. minucie po serii czterech rzutów wicemistrzów Polski tablica wyników pokazywała 10:5 na korzyść Orlen Wisły.

Niestety ale po kwadransie gry Tomasz Gębala kulejąc, opuścił boisko i nie pojawił już się na parkiecie do końca meczu. Gdańszczanie próbowali odrabiać straty, ale popełniali proste błędy, które wykorzystywali płocczanie trafiając skutecznie do bramki przeciwnika. W kolejnych minutach Orlen Wisła zanotowała słabszy fragment gry, na co zareagował Krzysztof Kisiel, prosząc o czas. Wynik pierwszej połowy na 17:13 dla gospodarzy ustalił Paweł Papaj.

Po zmianie stron między słupkami Orlen Wisły pojawił się Adam Morawski, który już w pierwszej akcji zatrzymał gdańszczan. Od szybkich i skutecznych kontrataków rozpoczęli gospodarze, którzy kontrolowali przebieg spotkania.

Wybrzeże walczyło o jak najlepszy wynik i konsekwentnie goniło rywala. Dekoncentracja płocczan zmusiła trenera do poproszenia o chwilę przerwy. Niemoc w ataku gospodarzy przerwał Michał Daszek, wykorzystując rzut karny, ale podopieczni Marcina Lijewskiego nie odpuszczali w końcówce. W 54. minucie Marek Marciniak zmniejszył różnicę bramkową do dwóch oczek (31:29). Za chwilę, bo w 59. minucie meczu emocje wzrosły jeszcze bardziej, do spięcia na parkiecie doszło pomiędzy Gilberto Duarte, a Damianem Kostrzewą, którzy zostali ukarani czerwonymi kartkami. Ostatecznie Orlen Wisła zachowała zimną krew i wygrała 37:32.

W półfinale Orlen Wisła zmierzy się z Gwardią Opole.

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 37:32 (17:13)