2018-05-06 16:51:00

Puchar Niemiec: Historyczny sukces w Rhein-Neckar!

Bardzo ciekawie zapowiadał się turniej finałowy Pucharu Niemiec. W sobotę rozegrano półfinały, a w niedzielę mecz o trofeum, które ostatecznie trafiło do Rhein-Neckar Loewen.

W pierwszym półfinale mistrzowie Niemiec grali z SC Magdeburg z Piotrem Chrakowskim w składzie. "Lwy" nie miały większych problemów w dobrym stylu awansowały do półfinału. Zawodnicy z Magdeburga prowadzili w tym spotkaniu tylko raz - 1:0. Później na boisku rządzili i dzielili gracze Rhein-Neckar.

Również drugi półfinał nie przyniósł wielkich emocji. Hannover-Burgdorf prowadził do przerwy z HSG Wetzlar różnią jedenastu bramek! Po przerwie HSG zagrało lepiej, walczyło o korzystny wynik, ale jedyne co udało im się osiągnąć to niska porażka.

W finale Rhein-Neckar Löwen stanęło przed szansą na historyczny, bo swój pierwszy Puchar Niemiec. Pierwsze minuty spotkania zwiastowały emocje, ale później "Lwy" zbudowały sobie przewagę, którą kontrolowały i zasłużenie wygrały.