REKLAMA

Transfer MMTS-u! Robert Orzechowski wraca do Kwidzyna

Autor: Redakcja, 16-04-2018, 10:14

Robert Orzechowski od przyszłego sezonu zmieni klubowe barwy. Po pięciu latach wraca do Kwidzyna. 

28 - latek obecnie występuje w Azotach. W tym sezonie wystąpił w dziewiętnastu spotkaniach PGNiG Superligi i zdobył osiemnaście bramek, miał także okazje grać w rozgrywkach Pucharu EHF.

REKLAMA

-Szukaliśmy rozwiązania naszej bolączki jaką był brak nominalnego prawego rozgrywającego - wyjaśnia Agnieszka Laskowska, Prezes MMTS Kwidzyn S.A. - Wśród rozważanych kandydatów do gry na tej pozycji przewijało się m.in. nazwisko Roberta Orzechowskiego, który w przeszłości bronił już barw kwidzyńskiego klubu, a obecnie nie ma najlepszej pozycji w Puławach. Co ważne, Robert również chciał do nas trafić, więc udało nam się dojść do porozmienia. W efekcie leworęczny rozgrywający związał się z naszym klubem 2-letnim kontraktem. Liczymy, że Robert odbuduje się w Kwidzynie i ponownie będzie jednym z podstawowych graczy MMTS.

Robert Orzechowski  występował w barwach MMTS-u w latach 2008-2013 czyli w okresie jego największych sukcesów. Podczas 5-letniej gry w Kwidzynie popularny "Orzech" wywalczył srebrny i 3 brązowe medale mistrzostw Polski, a także wystąpił również w finale Challegne Cup. Po zdobyciu brązowego medalu w sezonie 2012-2013 przeniósł sie do Górnika Zabrze, a po dwóch latach do Azotów Puławy. Występował również w Reprezentacji Polski, z którą wywalczył brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze (2015 rok).

źródło: mmts-kwidzyn.pl

fot.: Anna Benicewicz-Miazga

REKLAMA

Dodaj komentarz