2018-04-15 17:24:00

Zwycięstwo Chrobrego i awans do ćwierćfinału!

Zwycięstwem nad Meblami Wójcik Elbląg zakończyli rundę zasadniczą PGNiG Superligi zawodnicy Chrobrego. Głogowianie wygrali 36:29 i dzięki temu zagrają w ćwierćfinale.

Zawodnicy Jarosława Cieślikowskiego mieli o co grać w tym spotkaniu, bo triumf dawał im awans na trzecie miejsce w grupie granatowej, czyli bezpośredni awans do ćwierćfinału PGNiG Superligi.

Elblążanie rywalizują w tej samej grupie, ale zajmują szóste i to spotkanie było dla nich ostatnim w sezonie. Stawką były więc nawet cztery punkty.

Początek spotkania był w miarę wyrównany, jeszcze w 11. minucie gospodarze prowadzili tylko jednym trafieniem (6:5). Wtedy to głowianie zanotowali serię czterech kolejnych bramek. Próbował to przerwać trener Jacek Będzikowski i poprosił o czas dla swojej drużyny.

Zbudowanej przewagi Chrobry jednak nie tylko nie wypuścił, ale i ją jeszcze powiększył. W pierwszej połowie padło w sumie 35 bramek, a głogowianie wygrali ją 22:13.

Po przerwie zespół Jarosława Cieślikowskiego skupił się na kontrolowaniu spotkania. Przewaga już nie rosła, a Meble Wójcik nieznacznie poprawiły wynik. Goście nie byli jednak wstanie złapać kontaktu i komplet punktów został w Głogowie.

Chrobry tym samym zapewnił sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału PGNiG Superligi.

Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg 36:29 (22:13)