2018-04-11 19:20:00

Ważne zwycięstwo Wybrzeża! KPR nie dał rady w Gdańsku

W zaległym meczu 20.kolejki PGNiG Superligi Wybrzeże zmierzyło się z drużyną z Legionowa. Od początku spotkania KPR miał problemy w ataku, a rywale mogli budować swoją przewagę. Ostatecznie Wybrzeże wygrało 28:22 i zgarnęło komplet punktów.

To był bardzo ważny mecz dla Wybrzeża w kontekście utrzymania piątej pozycji w tabeli pomarańczowej.

KPR rozpoczęło spotkanie od straty piłki, a po chwili wynik otworzył Wojciech Prymlewicz. Goście popełnili serię prostych błędów i nie byli w stanie przeprowadzić skutecznego ataku. Gdańszczanie również na początku nie wykorzystali w pełni pomyłek rywali do zbudowania wysokiej przewagi. Po 10. minutach gry tablica wyników pokazywała 4:1 dla podopiecznych Marcina Lijewskiego. O czas natychmiast poprosił Marcin Smolarczyk, ale po przerwie obraz gry jego zawodników nie uległ zmianie.

W bramce gospodarzy kapitalnymi interwencjami popisywał się Maciej Pieńczewski, na którego drużyna z Legionowa nie mogła znaleźć sposobu. Dopiero w 17. minucie (!) spotkania goście zdobyli drugie oczko, wtedy Wybrzeże miało na swoim koncie siedem trafień. Po stronie KPR-u dobre obrony notował Mikołaj Krekora, ale skuteczność w ataku jego kolegów była nadal fatalna. Po trzydziestu minutach Wybrzeże wygrywało 13:6.

W drugiej połowie gdańszczanie nie zwalniali tempa i w 39. minucie Marek Marciniak podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 17:8. Po zmianie stron troszkę lepiej wyglądał atak KPR-u, ale komfort gry do samego końca miało Wybrzeże. Goście nie dali rady odrobić strat i przegrali 22:28.

Wybrzeże Gdańsk - KPR Legionowo 28:22 (13:6)

Następny artykuł: PGE VIVE ma trenera bramkarzy!