2018-04-11 19:53:00

Puchar Polski: PGE VIVE rozbiło NMC Górnika! Wysoka przewaga przed rewanżem

Osiemnaście bramek przewagi będą mieli zawodnicy PGE VIVE przed rewanżowym meczem półfinału Pucharu Polski. Kielczanie pokonali przed własną publicznością NMC Górnika Zabrze 46:28, do przerwy prowadząc 22:11.

Od poniedziałku z całą drużyną trenuje już Filip Ivić, ale Chorwat nie znalazł się jeszcze w składzie na to spotkanie. Wszystko wskazuje na to, że pojawi się na boisku dopiero w sobotę w meczu ligowym z KPR-em Legionowo. W ekipie mistrzów Polski nie zagrał także kontuzjowany Bartłomiej Bis. Zabrzanie przyjechali do Kielc w szesnastkę, a brakowało Iso Sluijtersa.

Goście mieli korzystny wynik tylko na samym początku, przy stanie 2:2. Później na prowadzeniu byli zawodnicy PGE VIVE. Kielczanie jednak długo wchodzili na odpowiedni poziom. Przed przerwą trzy razy kontrę zmarnował Darko Djukić (dwa razy jego rzuty bronił Galia, a raz popełnił faul w ataku). W końcu jednak worek z bramkami otworzył się i gospodarze schodzili na przerwę mając aż jedenaście bramek przewagi.

W 43. minucie w bramce PGE VIVE pojawił się Miłosz Wałach i już w jednej z pierwszych akcji obronił rzut karny (później nie pokonał go z siódmego metra także Marek Daćko). W drugiej połowie przewaga kielczan cały czas rosła, a w 48. minucie bardzo ładną akcję na bramkę zamienił Uros Zorman i jego drużyna wygrywała wtedy już 36:18! Później kielczanie mieli serię, gdy trzy razy trafili do pustej bramki NMC Górnika.

Rewanż zostanie rozegrany we wtorek 17 kwietnia w Zabrzu.

PGE VIVE Kielce - NMC Górnik Zabrze 46:28 (22:11)

PGE VIVE: Szmal, Wałach - Jurecki 7, Dujshebaev 6, Kus 1, Aguinagalde 2, Bielecki 5, Jachlewski 5, Strlek 5, Janc 5, Lijewski 2, Jurkiewicz 2, Zorman 1, Mamić, Bombac 1, Djukić 4.

NMC Górnik: Kornecki, Galia, Witkowski - Gluch, Daćko 3, Fąfara, Tomczak 4, Gromyko 1, Czuwara 4, Bushkou 1, Tatarintsev 4, Gliński 1, Gogola 2, Tokaj, Bąk 7, Adamuszek 1.