W Zagrzebiu stawiają na młodzież! Czterech nowych zawodników i przedłużenie umowy z kapitanem drużyny

Autor: Redakcja, 11-04-2018, 08:15

Chorwacki klub myśli już o kolejnym sezonie. Czterech zawodników wzmocni drużynę od nowego sezonu, ale to prawdopodobnie nie koniec transferów. - Tworzymy młody, perspektywiczny i szkoleniowy zespół, który może pójść o krok dalej w Europie w przyszłym sezonie - czytamy na oficjalnej stronie Ppd Zabrzeb. 

Kapitan drużyny przedłużył swój kontrakt z klubem. Swojego zadowolenia nie ukrywał podczas konferencji prasowej. - Cieszę się, że mogę zostać w klubie i będę mógł zakończyć karierę w Zagrzebiu, gdzie spędziłem ponad połowę życia. Będziemy nadal robić to, co umiemy najlepiej i to są zwycięstwa. Z niecierpliwością oczekuję nowych wyzwań i dalszej pracy w klubie – skomentował Zlatko Horvat

REKLAMA

Od następnego sezonu do chorwackiej drużyny dołączy czterech młodych zawodników. 

Z HBC Nantes przyjedzie Senjamin Burić. - Nie ma wątpliwości, że to największy bałkański klubu piłki ręcznej, który zawsze ma wielkie ambicje i walczy o osiągnięcie jak najwyższych celów. W tym sensie okazało się to łatwe, ponieważ zawsze jestem taki, że chcę osiągnąć najlepszy możliwy rezultat. W Lidze Mistrzów, chciałbym zrobić krok do przodu – powiedział 27 – letni obrotowy. W tym sezonie zagrał w dziesięciu spotkaniach i zdobył trzydzieści dwie bramki. 

Lewe rozegranie wzmocni Gregor Potočnik, który obecnie występuje w Rk Gorenje Velenje. - Jestem gotowy oczywiście dać wszelkich starań, aby wraz z  nowymi kolegami z zespołu osiągać świetne wyniki – powiedział  25- latek. 

Umowę także podpisał Filip Vistorop. 19 – latek ma sto dziewięćdziesiąt cztery centymetrów wzrostu i waży osiemdziesiąt cztery kilogramów. W tegorocznym sezonie reprezentuje barwy HMRK "Zrinjski" Mostar i w czterech meczach był autorem dwudziestu siedem bramek. 

Od przyszłego sezonu w Zagrzebiu będzie także wstępował David Mandić. - to znany zawodnik dla fanów piłki ręcznej. Jest to młody człowiek, który już znajduje się na szerokiej liście Lino Cervara i Filipa Vistoropa. Jest on najlepszym zawodnikiem chorwackiej reprezentacji w generacji w 1998 roku - powiedział na konferencji prasowej dyrektor PPD Zagrzeb Vedran Šupuković.

Klub aktualnie prowadzi rozmowy z reprezentantem Chorwacji Halilem Jaganjcem. 

źródło i fot.: rk-zagreb.hr

REKLAMA

Dodaj komentarz