2018-04-09 14:50:00
Redakcja

Sparingi: Słowenia znów lepsza od Białorusi

Zawodnicy jeszcze przez powrotem na ligowe parkiety rozgrywają mecze towarzyskie. W niedzielę zwycięstwa odnieśli Słoweńcy i Węgrzy, zaś w Golden League triumfowali Francuzi i Duńczycy.

Przypomnijmy w sobotę Słowenia wygrała z Białorusią 35:29. W niedzielę spotkanie było już bardziej wyrównane, bo po pierwszej połowie gospodarze prowadzili tylko 14:12. Białorusini próbowali odrobić starty, ale ostatecznie znów triumfowali przeciwnicy.

W tym spotkaniu mogliśmy oglądać zawodników PGE VIVE. Blaž Janc zdobył dwie bramki, a przyszli gracze mistrza Polski - Władysław Kulesz jedną, zaś Artsem Karalek nie wpisał się na listę strzelców. W drużynie Słowenii zagrał także Igor Żabić. Obrotowy Orlen Wisły zdobył trzy oczka.

Węgrzy pewnie pokonali Brazylię. W bramce gospodarzy wystąpił Adam Borbely - bramkarz wicemistrzów Polski.

Ciekawie było w Golden League. Islandia zmierzyła się z Francją. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 12:17, ale po przewie mecz stał się bardziej wyrównany. Emocji nie brakowało w końcówce, po której ze zwycięstwa mogli cieszyć się "Trójkolorowi". W drugim spotkaniu Dania rozbiła Norwegów, wygrywając 33:23.