2018-04-08 12:50:00

Sparingi: Skuteczni zawodnicy PGE VIVE. Chorwaci wygrywają w Szwecji, kto jeszcze odniósł zwycięstwo?

Dobre występy w sobotnich meczach towarzyskich zanotowali zawodnicy PGE VIVE. Chorwacja wygrała ze Szwedami, a Serbowie nie dali rady w Niemczech. Kto jeszcze odniósł zwycięstwo w ostatnich sparingach?

Do ciekawego starcia doszło w Szwecji, gdzie miejscowi zmierzyli się z Chorwacją. Przypomnijmy, że w piątek podopieczni Lino Cervara przegrali 25:35. W sobotę początek meczu również należał do drużyny ze Skandynawii, która w 10. minucie wygrywała 7:3. Chorwaci jednak nie odpuszczali i liczyli w końcu na rewanż za styczniowe Euro. Druga połowa była bardziej zacięta i już żaden zespół nie był w stanie wypracować bezpiecznej przewagi. Znacznie lepiej funkcjonowała defensywa Chorwatów, co sprawiało problemy rywalom. Ostatecznie ze zwycięstwa mogła cieszyć się "Hrvatska".

Najskuteczniejszym zawodnikiem Chorwacji był Manuel Strlek. Skrzydłowy PGE VIVE zdobył siedem bramek, po stronie Szwedów taką samą liczbę oczek zanotował Mattias Zachrisson. Marko Mamić trafił raz do bramki przeciwnika, a przyszły zawodnik mistrza Polski Luka Cindrić zdobył cztery gole. Gracz Orlen Wisły Płock Lovro Mihić nie wpisał się na listę strzelców.

Serbowie nie dali rady pokonać Niemców. W tym spotkaniu również mogliśmy oglądać zawodników z PGNiG Superligi. Po obu stronach parkietu bronili przyszli bramkarze "żółto-biało-niebieskich" - Andreas Wolff i Władymir Cupara. Darko Djukić nie zdobył żadnej bramki.

Białorusini ponieśli porażkę w Słowenii. Blaž Janc zdobył cztery bramki, a przyszli zawodnicy ekipy z województwa świętokrzyskiego Artsem Karalek - trzy, a Władysław Kulesz - dwie.

Mistrzowie Europy zagrali z Tunezją. Hiszpanie nie dali szans przeciwnikom, wygrywając 33:18. Najlepszym strzelcem gospodarzy był rozgrywający PGE VIVE Alex Dujshebaev, który był autorem sześciu bramek. Jego młodszy brat Daniel zdobył dwa oczka. Po jednym trafieniu zanotowali Julen Aginagalde i Angel Fernandez, który już niedługo będzie występował w Kielcach.

Ciekawie było w Golden League. Dania po wyrównanym starciu wygrała z Islandią 31:28. Na wyróżnienie  zasługuje Rasmus Lauge Schmidt, który zdobył aż trzynaście bramek. W drugim meczu Francja zmierzyła się z Norwegią. Po pierwszej połowie "Trójkolorowi" zbudowali pięciobramkową przewagę, ale po przerwie rywale odrobili straty i ostatecznie po sześćdziesięciu minutach walki tablica wyników pokazywała remis 29:29.