2018-04-05 08:00:00

Sparingi: Pewna wygrana Niemców, zacięte mecze w Portugalii i Holandii

Podczas przerwy w ligowych rozgrywkach zawodnicy, którzy zostali powołani do reprezentacji rozgrywają mecze towarzyskie. O wygranej Szwajcarów i Holendrów zadecydowały ostatnie minuty. Natomiast Serbia musiała uznać wyższość Niemców.

Tylko początek meczu Niemców z reprezentacją Serbii był wyrównany. W 18. minucie gospodarze wygrywali już 8:5 i konsekwentnie budowali swoją przewagę. Przyjezdni nie mogli sobie poradzić z twardą defensywą podopiecznych Christiana Prokopa, do tego dobre obrony dokładał Silvio Heinevetter.

Po pierwszej połowie Serbowie schodzili do szatni ze startą pięciu bramek. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, dalej słabo wyglądał atak gości. Niemcy dominowali na parkiecie do samego końca, wygrywając spotkanie 26:19.

Grający na co dzień w PGE VIVE Kielce Darko Djukić zdobył w tym meczu dwa oczka.

W kolejnym sparingu Portugalia, która wygrała u siebie styczniowe preeliminacje do mistrzostw świata zmierzyła się ze Szwajcarią. W zespole gospodarzy znalazł się Gilberto Duarte, który jest zawodnikiem Orlen Wisły Płock. Całe spotkanie było bardzo zacięte i drużyny grały na zasadzie "bramka za bramkę". Do przerwy tablica wyników pokazywała 14:13 dla Portugalii. Szwajcarzy odrobili stratę i odskoczyli na kilka oczek, ale przeciwnicy nie odpuszczali i w 46. minucie prowadzili 22:19. W końcówce nie brakowało emocji, wynik do samego końca był na styku. Ostatecznie lepsi o jedną bramkę byli goście.

W środę wygraną po wyrównanym pojedynku odniosła także reprezentacja Holandii.