2018-03-28 14:45:00
Redakcja

Czas na reprezentacje i leczenie urazów. Sytuacja zdrowotna w Orlen Wiśle

Orlen Wisła swój ostatni mecz przez przerwą świąteczną i reprezentacyjną rozegrała w sobotę. W starciu przeciwko drużynie z Gdańska urazy doznało trzech zawodników.

W spotkaniu z Wybrzeżem niespodzianka była blisko. Po pierwszej połowie to podopieczni Marcina Lijewskiego prowadzili jedną bramką, ale ostatecznie Orlen Wisła wygrała 30:25. To był ostatni mecz płocczan przed przerwą świąteczną oraz na spotkania reprezentacji. Najbliższy ligowy mecz zaplanowano na 11 kwietnia, wtedy "Nafciarze" zmierzą się z MKS-em Kalisz.

Po ostatnim starciu z gdańszczanami trzech zawodników musiało przejść badania. Najgroźniej wygląda uraz Sime Ivicia. Z powodu naderwania torebki stawowej oraz więzadeł pobocznych, Chorwat może nie zagrać przez cztery tygodnie.

Kolejnym zawodnikiem, który musi odpocząć od treningów jest Jose Guilherme de Toledo. Po badaniach lekarze stwierdzili u rozgrywającego krwiaka śródmięśniowego. Brazylijczyk nie będzie mógł pracować z drużyną przez około 10 dni.

Maciej Gębala podkręcił staw skokowy, ale najprawdopodobniej na mecz reprezentacji Polski z Czechami będzie już gotowy do gry. To spotkanie odbędzie się 5 kwietnia w Katowicach.

Nemanja Obradović skarży się na problemy z barkiem. Ten uraz już się powtarza. Zawodnik przejdzie badania w poznańskiej klinice Rehasport.

źródło: sprwislaplock.pl