2018-03-22 08:00:00

W pierwszym meczu były karne, a jak będzie w Szczecinie? Pogoń zagra z Zagłębiem

W piątek czeka nas jedno spotkanie 28. kolejki PGNiG Superligi. Do Szczecina przyjedzie Zagłębie Lubin. W rundzie jesiennej był podział punktów, a jak będzie tym razem?

Pogoń w poprzedniej kolejce musiała uznać wyższość mistrzów Polski, którzy wygrali spotkanie 40:27. Lubinianie po zaciętych Derbach Dolnego Śląska mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Chrobrym Głogów. Kapitalnie spisał się Patryk Małecki, który obronił siedem rzutów karnych, a mecz zakończył ze skutecznością 50%. Czy goalkeeper "Miedziowych" podtrzyma swoją formę i w Szczecinie również sprawi wiele problemów przeciwnikom?

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami nie brakowało emocji. Po pierwszej połowie Zagłębie wygrywało 18:16, a po sześćdziesięciu minutach walki na parkiecie tablica wyników pokazywała 31:31. Ostatecznie po rzutach karnych wygrali podopieczni Bartłomieja Jaszki 4:3. Pogoń liczy na rewanż, a dodatkowym atutem będzie własna publiczność.

Gospodarze zajmują ostatnią lokatę w tabeli pomarańczowej z dobytkiem dwudziestu czterech punktów. Zaś Zagłębie ma pewne piąte miejsce w grupie granatowej.

Wyzwaniem dla bramkarzy Pogoni będzie zatrzymanie Arkadiusza Moryto, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek Superligi, a na swoim koncie ma już sto dziewięćdziesiąt dwie bramki. Po stronie szczecinian najlepszym strzelcem jest Paweł Krupa.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin, piątek, godz. 18:30