REKLAMA

Alex Dujshebaev: W Macedonii z Metalurgiem były takie same mecze

Autor: Wojciech Staniec, 11-03-2018, 08:16

Od początku sezonu zawodnikiem PGE VIVE jest Alex Dujshebaev. Do tej pory w "Świętej Wojnie" zagrał on tylko raz - jesienią w Płocku. 

Tak więc Alex Dujshebaev nie zna jeszcze dobrze tych meczów, jednak powoli je poznaje. - W szatni o tym rozmawialiśmy. Wiem, że to ważny mecz, nie tylko dla nas, ale też dla całej polskiej piłki ręcznej. W takich spotkaniach wszyscy zawodnicy chcą grać - wyjaśnia rozgrywający.

REKLAMA

Wcześniej Hiszpan grał w Vardarze Skopje i również wtedy jego ekipa rozgrywała mecze podobne do polskiej "Świętej Wojny". - W Macedonii, gdy graliśmy przeciwko Metalurgowi było tak samo. To najcięższy przeciwnik, gdy gra się takie mecze to zawsze jest dużo energii, wszyscy są zmotywowani, a jedynym celem jest zwycięstwo - nie ukrywa.

W ostatnim czasie PGE VIVE spisuje się bardzo dobrze. - Teraz gramy dużo lepiej niż na początku sezonu, mamy więcej energii, gramy szybciej. Wszyscy już się lepiej znamy i rozumiemy na boisku - przyznaje Dujshebaev.

Jednak zawodnik kieleckiego klubu chwali także Orlen Wisłę Płock. - Śledziłem ich mecze w Lidze Mistrzów. Ostatnio zremisowali na wyjeździe z Vardarem Skopje, który jest mistrzem Europy. Tam w Skopje gra się bardzo ciężko. Wisła jest w dobrej formie i jestem pewny, że w niedzielę zagrają na 100 procent - prognozuje grający na prawym rozegraniu szczypiornista.

REKLAMA

handballnews.pl

Dodaj komentarz