2018-03-07 20:58:00

Meble Wójcik potwierdzają dobrą formę! Pewny triumf nad Zagłębiem

W ostatnich tygodniach lepiej spisują się zawodnicy Mebli Wójcik. Ma to też przełożenie na wyniki. W środę elblążanie ograli we własnej hali Zagłębie Lubin 37:30.

Meble Wójcik jeszcze cztery kolejki temu mogły się pochwalić zaledwie trzema zwycięstwa. A teraz ta liczba podwoiła się. Elblążanie mają już na swoim koncie sześć triumfów i 21 punktów. To umocniło ich na szóstym miejscu w grupie granatowej.

Podopiecznym Jacka Będzikowskiego będzie jednak bardzo trudno awansować na piątą lokatę, która daje udział w barażu o ćwierćfinał. Lokatę tę zajmują zawodnika Zagłębia, którzy mają o szesnaście oczek więcej.

Wynik tego spotkania otworzył Paweł Dudkowski, jednak szybko odpowiedział Tomasz Grzegorek. Gospodarze już po pierwszej połowie zbudowali sobie przewagę czterech bramek. Po przerwie jednak nie odpuścili i ostatecznie cieszyli się z wygranej różnicą siedmiu goli.

Duży wkład w zwycięstwo Mebli Wójcik mieli Jakub Moryń, który zdobył dziesięć bramek oraz autor ośmiu trafień Piotr Adamczyk. W ekipie Zagłębia najskuteczniejszy był Arkadiusz Moryto (8 goli).

Meble Wójcik Elbląg - Zagłębie Lubin 37:30 (18:14)