2018-03-07 20:05:00
Andrzej Gwarda

Ciekawy pojedynek w Opolu. Chrobry lepszy od Gwardii

W Opolu tamtejsza Gwardia podejmowała gości z Głogowa. W minionej kolejce Chrobry po bardzo dobrym meczu, pokonał rewelacyjną w 2018 r. Energę MKS Kalisz. Gwardia z kolei rozgrywała drugi z kolei mecz na własnym parkiecie i liczyła na podtrzymanie dobrej passy, po zwycięstwem nad Legionowem.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia zawodnika Chrobrego, Tomasza Klingera. Po ośmiu minutach gry głogowianie prowadzili 4:2 po bramce rzuconej przez byłego gracza Realu Atromal Leszno, Jakuba Wieruckiego. Trzy minuty później, skutecznie rzut karny egzekwował rewelacyjny Patryk Mauer i opolanie wyrównali stan rywalizacji.

W kolejne części meczy, stan rywalizacji oscylował w okolicach remisu. Sytuacja odmieniła się w 22. minucie, kiedy gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą skutecznych akcji zakończonych przez Karola Siwaka oraz wspomnianego wcześniej Mauera. Cztery minuty później, goście doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniom Wiktora Kubali oraz Mariusza Gujskiego.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wyniki 13:13 a ostatnim strzelcem, który zapisał się w protokole meczowym w tej części spotkania był Marek Świtała z Chrobrego Głogów.

W drugiej połowie, na samym jej początku gra oparta była na wymianie bramkowej pomiędzy oboma zespołami. Wyjątkiem była sytuacja z 32. minuty kiedy Adamowi Babiczowi nie udało się celnie trafić z rzutu karnego. Sześć minut później Jakub Orpik zaliczył dwuminutową karę za faul za zawodniku rywala. Dzięki grze w przewadze, Gwardia ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą bramki Kamila Mokrzkiego. Długo jednak nie cieszyli się z przewagi gdyż kilka minut później wyrównał Damian Krzysztofik.

Kolejne minuty przyniosła nam obraz gry wyrównanej gdzie żadna z drużyn nie chciała dopuścić do wyrwania sobie kontroli wyniku. W 51. minucie goście prowadzili ponownie jedną bramką a wynik na tablicy świetlnej przedstawiał 23:22. Słaba skuteczność gospodarzy w końcówce spowodowała, że gościom udało się dowieźć do końca korzystny wynik. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:23 dla Chrobrego.

Gwardia Opole - Chrobry Głogów 23:28 (13:13)